Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
05/04/2018 - 13:55

Konkurs "Nowy Sącz - Nowe Technologie" - nie czekaj, zgłoś się!

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do konkursu "Nowy Sącz - Nowe Technologie". O to, czym jest ta inicjatywa i na czym ma polegać pytamy Adama Michalika i Łukasza Citaka, instruktorów firmy "Warsztaty Robotów - Nowoczesny Wymiar Edukacji" i współorganizatorów konkursu.

Przypomnijmy:  zgłosić się do konkursu można jeszcze do 9 kwietnia (poniedziałek). Wielki finał nastąpi 11 kwietnia w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

"NOWY SĄCZ - NOWE TECHNOLOGIE" to chwytliwa nazwa, ale co się za nią kryje i kto może wziąć udział w tym wydarzeniu?

Jest to konkurs skierowany do młodych, zdolnych ludzi, którzy interesują się nowościami technologicznymi, lubią konstruować, programować, mają pomysł na realizację jakiegoś ciekawego projektu, lub chcą stworzyć taki właśnie projekt - mówi Łukasz Citak. - Do udziału mogą zgłaszać się  uczniowie szkół średnich oraz studenci. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa wszystkie osoby w tych grupach wiekowych, które uczęszczają do szkół znajdujących się na terenie Nowego Sącza lub powiatu nowosądeckiego.

Pomysł jest na pewno bardzo ciekawy, jednak na jakich zasadach i jak ma przebiegać konkurs?
- Już spieszę z wyjaśnieniami - odpowiada Adam Michalik: Konkurs "NOWY SĄCZ- NOWE TECHNOLOGIE" podzielony został na dwa etapy. W pierwszym młodzi ludzie, miejmy nadzieję przyszli inżynierowie, muszą w grupach trzyosobowych stworzyć własny projekt.

Nie chodzi tutaj tylko o stworzenie własnego robota, można również nadsyłać zgłoszenia o własnym programie, pomyśle na jakieś rozwiązanie, które można by zastosować w Nowym Sączu. Drugi etap, czyli finał naszego konkursu będzie miał na celu zbadanie pomysłowości i inwencji twórczej młodych Sądeczan.

Odbędą się warsztaty poprowadzone przez instruktorów z naszej firmy, a następnie pozwolimy naszym uczestnikom na wykonanie własnych robotów, z zestawów LEGO MINDSTORMS, na których na co dzień  pracujemy.

- Zgłoszenia, wraz z pracą konkursową, można dostarczać pocztą lub przynosząc je do Fundacji Sądeckiej - uzupełnia Łukasz Citak. - Następnie odbędzie się posiedzenie Jury, które wybierze grupy, z którymi spotkamy się w finale.

Wiemy już co i kiedy ma się wydarzyć, jednak dlaczego warto wziąć udział w tym konkursie? Jakie są narody?
- Konkurs ma na celu nie tylko zysk w postaci materialnej dla zwycięskich drużyn, lecz także ma pomóc młodym sądeczanom rozwijać ich talenty, wyobraźnię przestrzenną, pozwolić wykazać się inwencją twórczą oraz pomysłowością - uważa Adam Michalik. - Pozwala on wyciągnąć na światło dzienne to, co może kiedyś uczniom udało się stworzyć, ale nie mieli okazji by to pokazać.

- Mamy nadzieję, że uda nam się pokazać, iż bycie konstruktorem, projektantem może być ciekawym przeżyciem i fajną zabawą - dodaje Łukasz Citak. - Natomiast  jeśli chodzi o nagrody to możemy zdradzić, że są to zarówno nagrody pieniężne, rzeczowe oraz miesięczny kurs budowania i projektowania robotów LEGO MINDSTORMS poprowadzony przez "Warsztaty Robotów- Nowoczesny Wymiar Edukacji", a dla uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych praktyki w naszej firmie.

Konkurs "NOWY SĄCZ- NOWE TECHNOLOGIE" to bardzo atrakcyjna oferta dla uczniów, którzy chcą nie tylko wygrać cenne nagrody, rozwinąć swoją kreatywność i umiejętności logicznego myślenia, ale także odbyć ciekawą przygodę.
- Lepiej bym tego nie ujął. Na koniec chciałbym także zachęcić dyrekcje poszczególnych szkół, aby motywowały swoich uczniów do udziału w takich inicjatywach, ponieważ pozwalają rozwinąć się młodym osobom, co na pewno wpłynie pozytywnie na ich przyszłość - kończy Adam Michalik.

Rozmawiała Adrianna Bajorek

DO POBRANIA PONIŻEJ:

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Organizatorami całego wydarzenia są: "Warsztaty Robotów- Nowoczesny Wymiar Edukacji", Społeczno- Kulturalne Towarzystwo "Sądeczanin" i Fundacja Sądecka
Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: portal i miesięcznik "Sądeczanin"

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu