Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
29/05/2016 - 15:50

Konferencje ks. P. Pawlukiewicza: Zgrzeszyć można także zaniedbaniem

Ks. Piotr Pawlukiewicz jest wybitnym rekolekcjonistą i kaznodzieją znanym w całej Polsce. Swoje konferencje głosi m.in. w kościele św. Krzyża oraz w kościele św. Anny w Warszawie.

ks. PawlukiewiczPoniżej przedstawiamy Państwu cytat pochodzący z książki „Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka”. Zachęcamy do lektury.

„Kolejnym nieporozumieniem dotyczącym pozornej bezgrzeszności jest przeświadczenie, że grzechem jest tylko to, co złego człowiek uczynił. Tymczasem już spowiedź powszechna podpowiada nam, że grzechem jest tylko to, co złego człowiek uczynił. Tymczasem już spowiedź powszechna podpowiada nam, że zgrzeszyć można także zaniedbaniem. Moją winą może być także i to, czego nie zrobiłem, a co mogłem i powinienem uczynić. Niestety, wielu ludziom nie przyjdzie do głowy, żeby na spowiedzi powiedzieć na przykład to, że od lat absolutnie nie przejmują się duchowymi obowiązkami ojca czy matki chrzestnej. Nie wpadnie im nas myśl, że coś jest,nie tak, gdy czyta sie różne  gazety i książki wątpliwej niekiedy wartości, a nie zajrzy sie nigdy do Pisma Świętego, które od lat stoi na półce. Grzechem o wiele większym niż złamanie piątkowego postu czy sprzeczka ze współmałżonkiem jest brak pamięci o kimś samotnym, kto może latami czeka na list ku  odwiedziny. Przy rachunku sumienia warto  pomyśleć o  naszych babciach, ciociach i dalekich krewnych.”

(Fragment pochodzi z książki pt. „Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka”, Oficyna Wydawnicza „Liberton”, Warszawa 2000. )

(P)

fot. deon.plDziękujemy za przesłanie błędu