Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
01/05/2016 - 17:25

Konferencje ks. P. Pawlukiewicza: Czy naprawdę musimy grzeszyć?

Ks. Piotr Pawlukiewicz jest wybitnym rekolekcjonistą i kaznodzieją znanym w całej Polsce. Swoje konferencje głosi m.in. w kościele św. Krzyża oraz w kościele św. Anny w Warszawie.

ks. Piotr PawlukiewiczPrzez kolejne tygodnie będziemy prezentować Państwu cytaty pochodzące z książki „Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka”. Zachęcamy do lektury.

„Najbardziej popularnym sposobem zagłuszania sumienia są stwierdzenia: „Owszem, może to, co zrobiłem, nie było moralne, ale...”- i tu następuje zazwyczaj jeden z dwóch wariatów: „wszyscy tak robią” albo: „musiałem tak zrobić”.

Jeśli chodzi o pierwszy argument, to rzeczywiście, wielu ludzi grzeszy. Ale czy naprawdę wszyscy? Przecież nie wszystkie małżeństwa używają środków antykoncepcyjnych. Znam ludzi, którzy- gdy w tłoku przejadą autobusem kilka przystanków i momo szczerych chęci nie uda im się dotrzeć do kasownika-to po wyjściu z pojazdu sami przedzierają bilet i wyrzucają go do kosza. (…) Powtarzam: wielu grzeszy, ale nie wszyscy.

I drugi argument. Czy rzeczywiście musimy grzeszyć? Czy musimy kłamać, kraść? Czy naprawdę nienarodzone dzieci muszą być zabijane?”

(Fragment pochodzi z książki pt. „Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka”, Oficyna Wydawnicza „Liberton”, Warszawa 2000. )


Pierwszy fragment pochodzący z książki Bóg dobry aż tak? Można przeczytać tutaj.

(P)

fot. deon.plDziękujemy za przesłanie błędu