Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
12/11/2021 - 17:45

Koncert pieśni patriotycznych, chóru Cantores Sancti Jacobi w Muszynie

„Płynie Wisła”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Róża i bez”. Koncert pieśni patriotycznych "Polsko, umiej być wdzięczna", w wykonaniu chóru Cantores Sancti Jacobi z Powrożnika, zakończył w Muszynie świętowanie 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę.

„Polsko, umiej być wdzięczna" to koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru parafialnego Cantores Sancti Jacobi, pod kierownictwem Dawida Nawalańca, który 11 listopada zakończył muszyńskie świętowanie 103. rocznicę odzyskania niepodległości.  

„Płynie Wisła”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Róża i bez”, to tylko niektóre z utworów, które zgromadzeni w Dworze Starostów wysłuchali. Popołudniowy koncert prowadziła Izabela Bajorek, dyrektor MGOK.

Wcześniej, władze miasta i mieszkańcy Muszyny uczestniczyli w mszy, odprawionej w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca, a następnie złożyli kwiaty pod pomnikiem poległych podczas drugiej wojny światowej.

Chór parafialny Cantores Sancti Jacobi pod dyrekcją Dawida Nawalańca jest mieszany wielogłosowy, wykonuje utwory muzyczne podczas mszy i innych nabożeństw.

Ubogaca liturgię, budząc u wiernych uczucia czci, szacunku i miłości wobec Pana Boga. W październiku wyśpiewał trzecie miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym "Resovia Sings" w Rzeszowie. (MK) fot. aut. Dziękujemy za przesłanie błędu