Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
09/01/2018 - 09:55

Koncert jubileuszowy Sądeckiej Orkiestry Symfonicznej

Sądecka Orkiestra Symfoniczna świętuje swój jubileusz 25-lecia. Noworoczny koncert jubileuszowy był okazją, aby uczcić ten okres działalności. Muzycy wraz z dyrygentem Leszkiem Mieczkowskim odebrali wyróżniania z rąk władz miasta, powiatu i województwa.

- Dziękuję za wasz wkład w naszą kulturę, rozwój Nowego Sącza. Jesteście wizytówką miasta, jesteście naszą chlubą - mówił do artystów prezydent Ryszard Nowak, będący jednym z gości jubileuszowej uroczystości.

Pochwał nie szczędził również wicestarosta Antoni Koszyk, który również wręczał muzykom nagrody i wyróżnienia. - Gratuluję jubileuszu! Jestem dumny, że tak wspaniała orkiestra działa na terenie Sądecczyzny, rozsławiając ją w Polsce i za granicą. Wielokrotnie słuchałem państwa koncertów,  zawsze stoją na bardzo wysokim poziomie muzycznym i artystycznym. Cieszę się, że mogę brać udział w takich muzycznych ucztach. Szczególne gratulacje kieruję do dyrygenta Leszka Mieczkowskiego, który nie tylko świetnie prowadzi orkiestrę, ale też daje wspaniałe popisy aktorskie przed publicznością - powiedział przedstawiciel powiatu.

Sądecka Orkiestra Symfoniczna w swoich programach prezentuje różnorodne gatunki i rodzaje muzyczne: klasykę, operetkę, rozrywkę, musical, muzykę ludową, a także współczesną. Przez 25 lat istnienia zespół wykonał ponad 200 koncertów dla mieszkańców Nowego Sącza oraz innych miasta w kraju i za granicą. Osoby grające w orkiestrze to nauczyciele, absolwenci i uczniowie nowosądeckiej Państwowej Szkoły Muzycznej. Wykonując na co dzień inne, nie związane z muzyką zawody, poświęcają swój wolny czas na próby i koncerty, nie czerpiąc z tego tytułu żadnych korzyści materialnych. Działają dla dobra sądeckiej kultury.

Nagrody i statuetki jubileuszowe z rąk Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka otrzymali: Marta Bolanowska-Rajca, Alicja Janków, Marta Mikulska-Jurczak, Tadeusz Hutek, Natalia Zabrzeska, Wacław Wacławiak, Jan Hutek, Lilianna Bobakowska. Okolicznościowe dyplomy odebrały ponadto artystki: Urszula Prowadzisz, Lucyna Bugajska, Agata Pańszczyk oraz Ewa Leśniak.

Z okazji jubileuszu, starosta przyznał Złote i Srebrne Jabłko Sądeckie. Złote otrzymały: Adrianna Jakubczak, Gabriela Stanny i Marta Pintscher. Srebrne Jabłko Sądeckie starosta wręczył  Barbarze Gródek. Nagrody przekazywał również Leszek Zegzda, członek zarządu Województwa Małopolskiego.

MŚ (m.smierciak@sadeczanin.info). Fot. Andrzej Rams

25-lecie Sądeckiej Orkiestry Symfonicznej
Koncert Jubileuszowy w Miejskim Ośrodku Kultury.
Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”