Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
16/10/2017 - 16:55

Komu Ania Wyszkoni śpiewała sto lat? Tym, co grali na tak i fetowali 100 lat szkoły w Świniarsku!

Konkurs GramMy na TAK i możliwość zaśpiewania i zagrania tuż przed występem znanej i lubianej Ani Wyszkoni, festyn, rywalizacja sportowa to kolejna wielka porcja atrakcji, które towarzyszyły obchodom 100-lecia Szkoły Podstawowej w Śwniarsku. Kto wygrał drzwi do wielkiej kariery?

Kolejnym punktem obchodów stulecia szkoły był festyn, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów, rodziców i osób przyjezdnych. Oprócz nieodzownej podczas takich imprez  przyjemności spożycia grilowanej kiełbaski, waty cukrowej uczestnicy mieli możliwość uczestniczyć m.in. w pokazie tańca towarzyskiego Wir Dance, sprawdzić swoją sprawność na ściance wspinaczkowej Grupy GOPR z Krynicy, podziwiać zabytkowe samochody, pokaz straży pożarnej, zapoznać się z uzbrojeniem grupy żołnierzy, poćwiczyć udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zobacz też: Szkoła w Świniarsku uczy pokolenia już od 100 lat!

Podczas festynu został zorganizowany już po raz 17 otwarty turniej tenisa stołowego.

- Należy zaznaczyć, iż festyn został przygotowany przez nauczycieli i rodziców szkoły – podkreśla z dumą dyrektor SP Paweł Łabuda.

Ale na tym nie koniec obchodów 100-lecia świniarskiej szkoły. Równolegle, już tradycyjnie zorganizowano w październiku Międzyszkolny Konkurs Wokalno- Instrumentalny GRAMmy na TAK!

Po raz czwarty konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem  wśród dzieci i młodzieży. W pierwszym etapie konkursu Komisja przesłuchała 56 nadesłanych zgłoszeń. Do II etapu, czyli finału zakwalifikowało się 49 uczestników,

To im przypadł zaszczyt zaprezentowania swoich umiejętności przed szeroką publicznością 13 października, w drugim dniu obchodów Jubileuszu 100- lecia szkoły

- Występowali na scenie do samego wieczora i walczyli o tytuł ARTYSTY 2017r. – podsumowuje dyrektor szkoły.

Zobacz też: Ania Wyszkoni na 100-lecie szkoły w Świniarsku! GRAMy na tak!

- Na dużej scenie, w blasku świateł i przy profesjonalnym nagłośnieniu na scenie zaprezentowali się: wokaliści, duety wokalno- instrumentalne, instrumentaliści oraz zespoły muzyczne. Komisja Konkursowa stanęła przed naprawdę trudnym zadaniem, bowiem młodzież reprezentowała bardzo wysoki poziom – podkreśla dyrektor szkoły i współorganizator Paweł Łabuda. 

Tytuł ARTYSTA 2017  otrzymali:

Kat. WOKALISTA (I- VI SP)- Paweł Madzia

Kat. WOKALISTA (VII SP/II-III G/LICEUM)- Karolina Sekuła oraz Patrycja Kotarba

Kat. INSTRUMENTALISTA (I- VI SP)- Wojciech Wąsowicz

Kat. INSTRUMENTALISTA (VII SP/II-III G/LICEUM)- Michał Siedlarz

Kat. DUET- Katarzyna Nieć i Agnieszka Luberda

Kat. ZESPÓŁ MUZYCZNY- Zespół z I LO

Komisja przyznała również 12 wyróżnień. Nagrodzeni zostali:  Izabela Kubacka, Patrycja Nowakowska, Nina Kotarba, Julia Wincenciak, Maciej Bołoz, Kamila Gądek, Mateusz Koszyk, Julia Wójs, Julia Skowron, Jakub Janur, Michał Zięba, Julia Niemas i Weronika Mróz.

W Komisji Konkursowej zasiadali: przewodniczący Łukasz Opoka, Beata Dobosz, Celina Pacholarz. Nieoceniony wkład o w organizację konkursu miał Mirosław Hejmej. To m.in. dzięki jego determinacji i zaangażowaniu nagrodzeni mieli przyjemność pierwszy raz wystąpić jako suport już znanej gwiazdy, czyli Anny Wyszkoni.

ES [email protected] Fot.: SP w Świniarsku

Jakiej szkole Ania Wyszkoni śpiewała sto lat?
Fot.: SP w Świniarsku


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)