Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
06/04/2021 - 21:00

Klaudia Zwolińska jest stypendystką ministra. Studentka PWSZ doceniona

Klaudia Zwolińska, studentka trzeciego roku pedagogiki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu otrzymała stypendium ministra edukacji za osiągnięcia sportowe. Z czym łączy swoją najbliższą przyszłość?

Klaudia Zwolińska studiuje pedagogikę w Instytucie Pedagogicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. To nie jedyna dziedzina, w której Klaudia spełnia się i osiąga sukcesy. Jest kajakarką i zawodniczką klubu sportowego ”Start” Nowy Sącz. Minister edukacji i nauki docenił jej osiągnięcia sportowe, przyznając stypendium.

Dyplom ministra Przemysława Czarnka studentka trzeciego roku otrzymała w obecności prorektor uczelni, dr Haliny Potok i dyrektor instytutu pedagogicznego, dr hab. Zdzisławy Zacłony, prof. PWSZ. Wręczył go rektor PWSZ, prof. dr. hab. inż. Mariusz Cygnar.

W rozmowie w rektorem kajakarka podkreśliła, że teraz skupia się na przygotowaniu pracy dyplomowej, którą chce obronić jeszcze w tym roku. Jakie są jej dalsze plany? – Przebywanie z dziećmi w przedszkolu podczas praktyk uświadomiło mi, jak poważnym problemem jest brak odpowiedniego żywienia i aktywności fizycznej u najmłodszych. Zaczęłam się zastanawiać nad podjęciem studiów z zakresu dietetyki, by tę wiedzę móc połączyć z pedagogiką i moimi doświadczeniami, jako zawodniczki – wyjaśnia Klaudia Zwolińska. – Młodszemu pokoleniu, które zasiedziało się w domach, przy komputerach, grozi nadwaga i różne dysfunkcje.

Czytaj też: Włącz myślenie! PWSZ, WSB i Stowarzyszenie ORION łączą siły

- W instytucie jesteśmy pod wrażeniem pani ogromnego zapału, zacięcia, konsekwencji, wiary w to, co pani robi na torze i na uczelni… Kiedy dzwonimy do pani, pierwsze pytanie brzmi zawsze tak samo: gdzie jesteś? Kontaktowaliśmy się, gdy była pani w Emiratach Arabskich, Francji, Brazylii… - wspomina Zdzisława Zacłona.

- Niektórzy zazdroszczą mi podróży po świecie. Ironią jest to, że światowe obostrzenia związane z pandemią i możliwość nauki zdalnej tak naprawdę ułatwiają mi pogodzenie treningów i wyjazdów ze studiami – mówi Klaudia. Jak twierdzi, uczelnia i wykładowcy bardzo jej pomagają. Bez ich wsparcia nie wyobraża sobie zawodowego zajmowania się kajakarstwem i kształcenia w kierunku pedagogicznym.

Sądeczanka w 2019 roku wywalczyła srebrny medal podczas Mistrzostw Europy Juniorów i Młodzieżowców w rywalizacji indywidualnej. Rok później obroniła ten tytuł, żeby później sięgnąć po złoto na Mistrzostwach Polski Seniorów w Slalomie Kajakowym. Gratulujemy! (k.kos@sadeczanin.info, fot. PWSZ w Nowym Sączu)Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”