Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
12/10/2013 - 00:52

„Kłamstwo”. Teatr Dabar z Mogilna zaprasza na spektakl

Działający przy parafii w Mogilnie Teatr Dabar zaprasza na premierę spektaklu „Kłamstwo”, która odbędzie się w najbliższą niedzielę – 13 października o godz. 17 w zabytkowym kościele pw. św. Marcina w Mogilnie.
Tragikomedia obrazuje losy czterech rodzin przygotowujących się do ważnych wydarzeń: chrztu, Pierwszej Komunii Świętej, ślubu i pogrzebu. Sytuację komplikuje uwikłane w każdą historię kłamstwo.
Sztukę przygotował działający w parafii Mogilno Teatr Dabar. Reżyserem spektaklu jest ks. Łukasz Pawłowski, autorem scenariusza Marcin Kobierski – aktor z seriali „Pierwsza Miłość” oraz „Buła i spóła”, a obecnie Teatru Bagatela i Teatru STU.
Ci, którzy nie będą mogli obejrzeć premiery, będą mogli obejrzeć sztukę 20 października.
***
Teatr Dabar (hebr. Słowo Pańskie) aktywnie działa od 2010 roku. Jego założycielem oraz reżyserem jest ks. Łukasz Pawłowski. Grupę tworzą mieszkańcy Parafii Mogilno. Dorobkiem scenicznym Teatru Dabar są sztuki: „Gość Oczekiwany”, „Blaszany kubek”, „Tajemnica Eucharystii”, „Pastorałka” Leona Schillera oraz Misterium Męki Pańskiej. Aktorzy wystąpili m.in. w Domu Kultury w Limanowej, w Jabłonce, Nowym Sączu, Krościenku nad Dunajcem i Rzeszowie.

(K)
Info: www.korzenna .pl
Fot. arch. Teatru Dabar


Dziękujemy za przesłanie błędu