Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
20/12/2019 - 10:50

Kino. Podróż do serca renesansu

Sądeccy miłośnicy sztuki znów mogli cieszyć oczy arcydziełami włoskiego renesansu. Film „Galeria Ufizzi we Florencji” wyświetlany Małopolskim Centrum Kultury Sokół w ramach cyklu Art Beats na pewno nie zwiódł ich oczekiwań.

Ramą narracyjną filmowego spektaklu jest opowieść, którą snuje Lorenzo Medici, wielki mecenas florenckiej sztuki XV stulecia. Opowiada o artystach, których on lub jego rodzina sprowadzili do Florencji. A byli wśród nich między innymi Filippo Bruneleschi, Donatello, Leonardo da Vinci, Michał Anioł i Rafael Santi. Narracji towarzyszą wspaniałe, robione z pomocą dronów, panoramiczne ujęcia Florencji, jej najważniejszych budowli i rzeźb.

Film mieni się też kolorami najwspanialszych dzieł renesansowego malarstwa, które zgromadziła galeria Ufizzi. Całości dopełnia sugestywna muzyka, sprawiając, że dzieło filmowe staje się dla oglądających prawdziwą ucztą duchową.

Czytaj też: Za nami spotkanie z Antonim Krohem i "Powrotem na Sądecczyznę". Obejrzyjcie!

Dzięki tej wspaniałej produkcji filmowej mogliśmy się na moment przenieść do jednego z najpiękniejszych włoskich miast. Zobaczyć dzieła najsłynniejszych renesansowych artystów, a także przejść się ulicami Florencji. To miasto ma w sobie coś niezwykłego. Coś, co sprawia, że chce się tam być, wracać i odkrywać za każdym razem na nowo. Zobaczcie galerię zdjęć z malowniczej Florencji.
[email protected], fot. DK

Podróż do serca renesansu
Sądeccy miłośnicy sztuki kolejny znów mogli cieszyć oczy arcydziełami włoskiego renesansu. Film „Galeria Ufizzi we Florencji” wyświetlany Sokole w ramach cyklu Art Beats na pewno nie zwiódł ich oczekiwań.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)