Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
17/11/2018 - 16:40

Kielich dla parafii na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Wspaniale w rok 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wpisały się uroczystości w Woli Piskulinej (gmina Łącko). Podczas mszy świętej za Ojczyznę strażacy OSP z Zagorzyna oraz Woli Kosnowej podarowali tamtejszej parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny kielich z motywami patriotycznymi.

W kościele w Woli Piskulinej odbyła sie podniosła uroczystość uświetniająca setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Msza święta za Ojczyznę zgromadziła w świątyni tłumy wiernych. Na celebrę licznie przybyli ze sztandarami oraz Młodzieżowymi Drużynami Pożarniczymi strażacy z OSP Zagorzyn oraz Wola Kosnowa.

To właśnie druhowie tych jednostek podarowali piękny dar dla parafii. Kielich z motywami patriotycznymi.

Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia był druh Zbigniew Piwowar, prezes OSP Zagorzyn, który wspólnie z Zarządem tejże jednostki oraz Zarządem OSP Wola Kosnowa zebrali datki wśród druhów na ten szczytny cel.

Proboszcz parafii w Woli Piskulinej ks. Grzegorz Skorupa podczas uroczystej mszy okazał wielką wdzięczność za taką postawę. Podkreślił, że jest to bardzo dobry przykład postawy chrześcijańskiej i obywatelskiej dla dzieci i młodzieży, a w szczególności tych stojących dumnie w mundurach strażackich.

Proboszcz zwracając się do wiernych zaakcentował, że każdy ma obowiązek dbać o naszą wspólna Matkę Ojczyznę tak, jak dawał nam przykład Św. Jan Paweł II. Jednocześnie zapewnił, że tego rodzaju msze święte będą już co roku odprawiane z udziałem strażaków.

- Nie zawiedziemy i, jak zawsze licznie stawimy się na mszy - zapewnia druh Zbigniew Piwowar, prezes OSP Zagorzyn.

[email protected], Fot. OSP Zagorzyn.

Kielich dla parafii na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości
Kielich dla parafii w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)