Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
07/03/2024 - 18:25

KGW to sól naszej ziemi: Srebrne Jabłka Sądeckie dla społeczniczek z Binczarowej i Ptaszkowej

Podczas X Gminnego Przeglądu Dorobku Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Grybów gospodarzem Binczarowa. I to właśnie gospodynie ze Stowarzyszenia Kobiet Binczarowskich zostały uhonorowane przez starostę nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi. Tę samą nagrodę odebrała też społeczniczka z Ptaszkowej.

Jak przystało na okres przedświąteczny Koła Gospodyń Wiejskich prezentowały tradycyjne stoły wielkanocne, rękodzieło oraz scenki z życia wsi. Ich pracę oceniało jury, złożone z regionalistów. To była jedna część uroczystości.

W drugiej starosta Marek Kwiatkowski uhonorował Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi Marzenę Szyszkę i Wiesławę Motykę ze Stowarzyszenia Kobiet Binczarowskich, obchodzącego w tym roku jubileusz 10-lecia działalności. To wyraz uznania za zaangażowanie w działalność na rzecz społeczności lokalnej, umiejętność integracji i aktywizacji mieszkańców Binczarowej, a także dbanie o zachowanie regionalnych tradycji, obrzędów i dziedzictwa kulturowego Sądecczyzny. 

Piwniczna-Zdrój: wyrwali tę wiatę z "korzeniami"! Znów zamiast inwestować trzeba naprawić!

- Powiat konsekwentnie wspiera szeroko rozumianą kulturę ludową – podkreślał Marek Kwiatkowski – Zachowanie tradycji i kultury ma ogromne znaczenie dla zachowania naszej tożsamości. 

Kolejną osobą, która otrzymała w Binczarowej Srebrne Jabłko Sądeckie jest Lucyna Kmak – inicjatorka przeglądu i prezeska Stowarzyszenia Turystyczna Wieś Retro w Ptaszkowej.  W tym wypadku o przyznaniu nagrody zadecydowała jej długoletnia działalność związana m.in. z wspieraniem i promowaniem kół gospodyń wiejskich na Sądecczyźnie.

W uroczystości wzięli też udział powiatowi radni Anna Radzik – prowadząca imprezę członkini  Stowarzyszenia Kobiet Binczarowskich oraz Wiktor Obrzut. (oprac. [email protected] Fot.: Paweł Szeliga) © Materiał chroniony prawem autorskim

KGW to sól naszej ziemi: Srebrne Jabłka Sądeckie dla społeczniczek z Binczarowej
Podczas X Gminnego Przeglądu Dorobku Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Grybów gospodarzem Binczarowa. I to właśnie gospodynie ze Stowarzyszenia Kobiet Binczarowskich zostały uhonorowane przez starostę nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi.


Dziękujemy za przesłanie błędu