Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
16/05/2020 - 19:15

Katarzyna Jagiełło: w upale trudno zachować higienę. To będzie nerwowe lato

Pierwszy raz odkąd ujrzeliśmy swoją planetę jako Błękitną Kulkę, zostaliśmy prawdziwe zjednoczeni. Pierwszy raz widzimy ludzkość tak wyraźnie połączoną wspólną sprawą. Koronawirus dał nam namacalność kryzysu niezbędną, by wywołać emocje połączenia, ale też pilnej potrzeby działania. Co będzie dalej? Zapraszamy do lektury, a najnowszego "Sądeczanina" dostarczymy pocztą, prosto do twojego domu!

Przez lata, w odpowiedzi na bezprecedensową mobilizację świata nauki, biznes i rządy odpowiadały, że nie da się radykalnie interweniować w gospodarkę ani podjąć kroków broniących ludzkości przed najgorszymi efektami szóstego wymierania i globalnego ocieplenia. - Dobrze, że dzieje się to w przedletnich miesiącach – twierdzi Katarzyna Jagiełło, aktywistka klimatyczna, ekspertka ds. różnorodności biologicznej i współtwórczyni akcji „Adoptuj Pszczołę” i absolwentka Leadership Academy for Poland - apolitycznej i bezstronnej inicjatywy edukacyjnej na rzecz rozwoju dobrego przywództwa w Polsce i na świecie.

Czytaj też: Chirurg Michał Nowakowski: medycyna na dystans może okazać się lepsza?

- Po pierwszej zimie bez śniegu susza w tym roku dotknie Polskę wyjątkowo dotkliwie. Pojawią się braki w dostępie do wody w coraz większej liczbie miejscowości, szczególnie na wyższych piętrach. Ceny żywności skoczą do góry, zwłaszcza warzyw i owoców. Pojawią się być może braki w dostępie do prądu. A przyroda? Zacznie teraz dyktować coraz szybsze tempo? To będzie nerwowe lato...

Całość przemyśleń Katarzyny Jagiełło znajdziecie w majowym wydaniu miesięcznika "Sądeczanin". Aby kupić go w promocyjnej cenie wystarczy wpłacić 5 zł na nasze konto (numer konta 10 1020 3453 0000 8402 0274 0355), w opisie przelewu podając imię, nazwisko i adres, pod który przesyłka ma zostać dostarczona. #zostańwdomu!

Chcesz kupić miesięcznik stacjonarnie? Na terenie Nowego Sącza gazeta jest dostępna w księgarni Alfabet, księgarni – antykwariacie Bestseller, w sklepie Intermarche przy ul. Nawojowskiej w Centrum Handlowym Europa II, w sklepie MAKS, w kiosku Rynek 26 oraz na Wólkach w sklepie Danek i MUSICBAN.

k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu