Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
12/08/2013 - 12:34

Karpaty Offer: Zakopower, Megitza, Lachersi, teatry i filmy

Piąta edycja Międzynarodowego Multimedialnego Festiwalu Sztuki Karpaty Offer startuje w najbliższy czwartek (15 sierpnia) i potrwa cztery dni. Na Przehybie, nowosądeckim rynku, w Miasteczku Galicyjskim i pod Basztą Kowalską czekają koncerty, spektakle teatralne i pokazy filmowe.
Festiwal rozpocznie się koncertem Muzyka na Przehybie - będzie folkowo i poetycko. W piątek 16 sierpnia na nowosądeckim rynku zagra nie byle kto... ZAKOPOWER!
Sobota jest tradycyjnie dniem tańca, teatru i performance'u. Odbędzie się m.in. pierwsze na świecie widowisko z płonącymi kukiełkami w wykonaniu czeskiego Divadla Kvelb.
A w niedzielę na Miasteczku Galicyjskim moc atrakcji dla całej rodziny. Zwieńczeniem festiwalowych atrakcji będzie w tym dniu koncert MEGITZY i gospodarzy - lubianego zespołu LACHERSI.

PROGRAM
15 sierpnia, godz. 16.00, Przehyba
koncert Elżbiety Adamiak (PL), występ zespołów folklorystycznych KURATKA z Chrudima pod Pragą (CZ) oraz Sądeczoki z Nowego Sącza (PL)

16 sierpnia, godz. 20.30, Rynek w Nowym Sączu
koncert MUZYKA KARPAT - zespól ZAKOPOWER (PL)

17 sierpnia, godz. 19.30, Rynek w Nowym Sączu
TEATR, TANIEC PERFORMANCE: Teatr Pantomimy MIMO (PL), Teatr Elladance (SK), Duo Focus (PL), Divadlo KVELB (CZ)

18 sierpnia, godz. 15.00, Miasteczko Galicyjskie
Karpacka Familiada: Divadlo KVELB (CZ), Teatr Pantomimy MIMO (PL), Megitza (PL), Lachersi (PL)

*****
Festiwal Małopolska Karpaty OFFer to impreza kulturalna, podczas której twórcy wszystkich krajów karpackich i nie tylko prezentować będą całe bogactwo tematów jakie człowiek jest z siebie „wydobyć" (poprzez muzyków, grajków ulicznych, kataryniarzy, kuglarzy, szczudlarzy, mimów, teatrów ulicznych, malarzy, landszafciarzy, rzeźbiarzy, hafciarki, fajerszołów, instalatorow oraz graficiarzy i hiphopowców do „gwiazd’-profesjonalistów, którzy zaczynali na ulicy), tworząc na ulicy sztukę wynikającą z połączenia i przetworzenia przez nich wartości niesionych przez kulturę tradycyjną, ludową, lokalną w całej jej różnorodności warunkowanej odmiennościami narodowościowymi, historycznymi i artystycznymi.
Wielobarwność i różnorodność prezentacji artystycznych, rożnego typu działań, strojów, typów ludzkich, będzie animować historyczne centrum miasta, rynek, uliczki, puby, ogródki i blokowiska. Poprzez zaprezentowanie artystów ulicy karpackiej minionej epoki (cymbaliści, kataryniarze itp.) i zjawisk artystycznych na ulicy nam współczesnej (blues, hip-hop) pokażemy, że "kultura ulicy" była i jest istotną częścią kultury w ogóle, bo chociaż istnieje poza nurtem oficjalnym dociera do nas na co dzień, a jej siłą jest autentyczność i wolność wypowiedzi.

(JB)
Źródło: MCK SOKÓŁ







Dziękujemy za przesłanie błędu