Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
31/07/2020 - 19:30

"Karo" zapowiada debiutancki album. 17-letnia góralka w Teleexpressie

Kariera Karoliny "Karo" Szczurowskiej nabiera rozmachu. Gościła w telewizji śniadaniowej, gdzie zaśpiewała na swój autorski utwór „Czekam na znak” i wystąpiła w kąciku muzycznym Teleexpressu. Na żywo wystąpi na Małopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Łososinie Górnej. 17-letnia góralka z Przenoszy zapowiada swój debiutancki album.

Karolina "Karo" Szczurowska urodziła się siedemnaście lat temu w Przenoszy, w powiecie limanowskim. Śpiewa, komponuje, gra też na skrzypcach, fortepianie, ukulele. Karo kończy właśnie nagrywać utwory na debiutancki album.

Muzyka towarzyszy  jej od małego dziecka. Od piątego roku życia brała udział w wielu konkursach i festiwalach w Polsce i poza krajem. Stopniowo zdobywała nagrody i wyróżniana, zajmowała  najpierw drugie, aż w końcu pierwsze miejsca.

Występowała w zespole „Triolki”  istniejącym przy Pracowni Muzycznej w Rabce-Zdroju. Śpiewała z dziewczynami, wcześniej też z chłopcami. Zespół wykonywał piosenki balladowe, popowe, rockowe. Grupa zdobywała nagrody i wyróżnienia.

Karolina kontynuuje rodzinną tradycję muzykowania, śpiewa i gra na rozmaitych instrumentach. Jej dziadek jest organistą,  babcie i ciocia, śpiewają w chórze kościelnym, w zespole regionalnym. Jan, jej tata również śpiewał i grał. 

"Karo" pisze i komponuje, gdy ma natchnienie, wenę. Spisuję to na kartce, składa w tekst, a potem tworzy melodię.

Karolina Szczurowska dała się poznać szerszej publiczności występując w show Telewizyjnej Dwójki - "The Voice Kids". Karo wybrała drużynę Dawida Kwiatkowskiego, dotarła do finału.  

18 lipca gościła na antenie TVP 2, w programie "Pytanie na Śniadanie", gdzie  zaśpiewała swój autorski utwór "Czekam na znak".

Podczas wakacji koncertuje wraz z zespołem. 15 sierpnia ma w planach koncert w ramach Małopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej na scenie plenerowej w Łososinie Górnej. Obok niej wystąpią też m.in. Izabela Szafrańska, Kordian i zespoły "Gang Marcela" oraz "Baciary".

Pasją Karoliny nadal pozostaje biologia, w przyszłości chce zostać lekarzem. W gimnazjum brała udział w olimpiadzie biologicznej. Naukę kontynuuje w III LO im. Jana Kochanowskiego w Krakowie.

(MK) fot. screen aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)