Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
10/09/2013 - 11:50

Kamionka Wielka: Narodowe Czytanie Fredry

W ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kamionce Wielkiej uczniowie oraz mieszkańcy gminy mogli posłuchać i przeczytać fragmenty najbardziej znanych wierszy i komedii Aleksandra Fredry.
Publiczne czytanie dzieł literackich tego wybitnego twórcy, miało na celu popularyzację czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz zbliżenie wszystkich pokoleń Polaków.
W naszej gminie akcja wspólnego czytania rozpoczęła się już w piątek. W głównej siedzibie Biblioteki najmłodsi czytelnicy zapoznali się z przepięknymi wierszami i bajkami Fredry. Natomiast w Filii bibliotecznej w Kamionce Wielkiej, gimnazjaliści wspólnie przeczytali fragmenty „Zemsty”. Ponadto każdy odwiedzający w tym dniu bibliotekę, miał okazję posłuchania nagrania tej komedii. W sobotę na wspólne czytanie w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej, zgromadzili się mieszkańcy i uczniowie tamtejszej szkoły z Panią dyrektor Marią Ruśniak. Odczytano wiersze i bajki Fredry oraz fragmenty „Ślubów Panieńskich”.
Akcja „Narodowego Czytania” była okazją do wspólnego spotkania i zapoznania się z piękną polszczyzną i ponadczasowym dowcipem w dziełach tak wybitnego pisarza, jakim był Aleksander Fredro.

Iwona KotasDziękujemy za przesłanie błędu