Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
07/02/2020 - 20:00

Kamionka Wielka kolędowała w Bukowinie Tatrzańskiej

Dzisiaj, na Ogólnopolskim Konkursie Grup Kolędniczych w Bukowinie Tatrzańskiej, zaprezentowali się przedstawiciele gminy Kamionka Wielka.

Podczas kolejnego dnia 48. Karnawału Góralskiego w Bukowinie Tatrzańskiej i odbywającego się w jego ramach Ogólnopolskiego Konkursu Grup Kolędniczych, nie mogło zabraknąć doświadczonych kolędników z gminy Kamionka Wielka.

Trzy grupy: „Z Gwiazdą” z Zespołu Regionalnego „Skalnik” z Kamionki Wielkiej, „Z Gwiazdą” z Mystkowa oraz „Pasterze” z Mystkowa, miały tylko kilka minut, aby w ciekawy i autentyczny sposób, przedstawić komisji artystycznej i zgromadzonej w bukowiańskim „Domu Ludowym” publiczności, regionalne zwyczaje, związane z kolędowaniem.

Nie byli to przypadkowi kolędnicy, gdyż nasze grupy zostały wyłonione, najpierw w eliminacjach gminnych, a następnie na szczeblu powiatowym - stwierdza Kazimierz Ogorzałek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce Wielkiej.

- Ich występy były żywiołowe, a programy ładnie pokazane. Czuć było mocny śpiew. Trzeba też pamiętać, iż chłopcy już wiele razy występowali na tym konkursie, więc znają zarówno scenę, jak i wymogi stawiane przez jury. Przede wszystkim chodzi o to, aby pojechać, dobrze się zaprezentować. To się udało. Wyniki to sprawa drugorzędna. Mogę śmiało powiedzieć, że gmina Kamionka Wielka „dobrze stoi” w Bukowinie – dodaje Ogorzałek.

A jak swoje występy oceniają sami zainteresowani?

- Miał być ogień na scenie. I był! – z radością komunikuje Józef Trojan, kierownik grypy „Z Gwiazdą” z Kamionki Wielkiej.  – I śpiew z mocą! – wtóruje mu koleżanka Halina Siedlarz, kierownik organizacyjny Zespołu Regionalnego „Skalnik”. Z tego jesteśmy najbardziej dumni – dodaje.

- Wszystko poszło dobrze, szczególnie jeśli chodzi o nasze głosy. Jeszcze do wtorku nie wiedzieliśmy czy w ogóle wystąpimy w konkursie. Dlaczego? Jednego z naszych chłopaków rozłożyła choroba i byliśmy zmuszeni zaprezentować się w czteroosobowym składzie – dzieli się swoimi obserwacjami Czesław Majewski z grupy „Z Gwiazdą” z Mystkowa.

- Jak nam poszło? Bardzo dobrze. Jesteśmy zadowoleni z występu. Tym bardziej, iż udało nam się tylko kilka razy zebrać i zorganizować wspólne próby. Nie było to łatwą sztuką, gdyż każdy z nas pracuje w innych godzinach i ciężko było znaleźć dogodny termin na przećwiczenie repertuaru - opowiada Krzysztof Górka z grupy „Pasterze” z Mszalnicy.

Po takich słowach, nie pozostaje nam nic innego, jak z niecierpliwością oczekiwać na niedzielne ogłoszenie wyników.

(Karol Trojan) [email protected], fot.: Kazimierz Ogorzałek, Bukowiańskie Centrum Kultury "Dom Ludowy" Bukowiańskie Centrum Kultury "Dom Ludowy"Bukowiańskie Centrum Kultury "Dom Ludowy"

Zobacz także: Sądeckie Kolędowanie: znamy laureatów tego wydarzenia [ZDJĘCIA]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)