Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
17/05/2024 - 19:25

Już w czerwcu koncert charytatywny RCW dla Mateusza

9 czerwca o godzinie 15:00 i 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbędą się licytacje charytatywne, połączone z koncertem charytatywnym. Event organizowany jest przez stowarzyszenie RobimyCośWięcej. Datki z koncertu zostaną przeznaczone na rehabilitację kręgosłupa dla Mateusza Barabasza.

Mateusz Barabasz ma 29 lat i jest mieszkańcem Nowego Sącza. Ukończył studia medyczne, był na pierwszym roku stażu w szpitalu w Poznaniu i planował specjalizować się w psychiatrii. Niestety w grudniu 2023 upadł nieszczęśliwie i złamał kręgosłup. Skutkiem tego jest plegia kończyn dolnych i niedowład kończyn górnych. Specjaliści uważają, że jest nadzieja na odzyskanie sprawności w rękach, ale koszty rehabilitacji są ogromne i przekraczają możliwości finansowe Mateusza i jego rodziny. Miesiąc w ośrodku rehabilitacyjnym to koszt między 30-40 tysięcy złotych, a miesięcy rehabilitacji potrzeba naprawdę wiele. 

W zbieranie funduszy na to szlachetne przedsięwzięcie zaangażowało się stowarzyszenie RobimyCośWięcej z Nowego Sącza, znane z licznych koncertów charytatywnych, które angażują wielu wolontariuszy i są prowadzone na bardzo wysokim poziomie. 

Tym razem w czerwcu RCW organizuje event charytatywny, zbierając środki dla Mateusza. 

Już 9 czerwca czeka nas wieczór pełen licytacji charytatywnych prac sądeckich artystów takich jak mgr Mors, czyli Mariusz Brodowski, Karoliny Karo Brodowskiej, Katarzyny Adamczyk, Katarzyny Dzikowskiej, Małgorzaty Brdej, Ryszard Miłek oraz prac osób z niepełnosprawnościami  z Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Licytacje przeplatane będą utworami z poprzednich koncertów RobimyCośWiecej. Będzie można usłyszeć takie utwory jak: „Wataha” czy „Jest tylko teraz” z Męskiego Grania, „Nadszedł czas” z musicalu „Król Rozrywki”, „Będziemy dziećmi” Zeusa, „Play my music” z filmu „Camp Rock”, „Nieznajomy” Dawida Podsiadło, „Mantra” Igora Herbuta, „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena i wiele innych. 

Na scenie zaprezentują się instrumentaliści, chór, soliści oraz tancerze stowarzyszenia z dużą dawką niepoprawnego optymizmu. 

Środki zebrane podczas licytacji oraz z cegiełek dołączonych do biletów zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Mateusza.

Warto zjawić się 9 czerwca 2024 r. o godzinie 15:00 lub 18:0 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. 

Szczegóły są na bieżąco publikowane na Facebooku RCW

Koniecznie dowiedz się też CZYM JEST I DO CZEGO SŁUŻY ARTETERAPIA

([email protected]) fot. fb/RCW/ Julia Miksztal

 Dziękujemy za przesłanie błędu