Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
04/06/2020 - 11:40

To już naprawdę "ostatni dzwonek". Kapłani zachęcają do spowiedzi i komunii św.

Zgodnie z przykazaniami kościelnymi, każdy wierny przynajmniej raz w roku w okresie wielkanocnym ma obowiązek przyjąć komunię świętą. Choć okres wielkanocny już powoli dobiega końca, to wiele osób wciąż jeszcze nie skorzystało z sakramentu spowiedzi i komunii świętej, dlatego we wszystkich parafiach diecezji tarnowskiej zostanie przeprowadzona akcja „ostatni dzwonek”.

Słowa „Zostań w domu” głęboko wyryły się w pamięci wiernych, którzy zgodnie z zaleceniami duszpasterzy, uczestniczyli w niedzielnych mszach świętych oglądając transmisję w domach.

- Przez wiele dni niemal całkowicie zamknęliśmy się w naszych domach, ograniczając wyjścia do niezbędnego minimum. Przestraszyliśmy się niebezpieczeństwa. Widmo choroby i śmierci zajrzało nam głęboko w oczy. Nie byliśmy na to przygotowani – podkreśla ks. Michał Dąbrówka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Od 1 czerwca nie obowiązuje już udzielona przez biskupa Andrzeja Jeża dyspensa od uczestnictwa w mszy świętej niedzielnej i w święta nakazane. Pasterz diecezji tarnowskiej utrzymał dyspensę jedynie dla wiernych w podeszłym wieku, osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem, bądź mają objawy infekcji, takie jak kaszel, katar czy podwyższona temperatura.

Zobacz też Msze święte bez limitu wiernych. Biskup odwołał dyspensę i niektóre ograniczenia

Zbliża się pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, a w najbliższą niedzielę 7 czerwca uroczystością Trójcy Świętej, kończy się okres wielkanocny, dlatego we wszystkich parafiach diecezji tarnowskiej odbędzie się akcja „ostatni dzwonek”, która jest zachętą do wyspowiadania się i przyjęcia komunii świętej, dla tych którzy jeszcze nie zdążyli tego uczynić.

- Inicjatywa obejmie dwa dni, w których chcemy wynagradzać za nasze grzechy Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi - wyjaśnia ks. Michał Dąbrówka.

Zobacz też Biskup Jeż wyświęcił nowych kapłanów. Pięciu pochodzi z Sądecczyzny [ZDJĘCIA]

Spowiedź może być także przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała, którą będziemy obchodzić już za kilka dni.

RG [email protected]  Źr. i Fot. Portal Diecezji Tarnowskiej / Ks. Marian KostrzewaDziękujemy za przesłanie błędu