Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
25/05/2019 - 16:10

To już hit na cały kraj. „Uśmiechnij się z Kiepurą” triumfuje w całej Polsce!

„Uśmiechnij się z Kiepurą”, muzyczny spektakl, który powstał na potrzeby 50. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, z udziałem krynickiej Orkiestry Arte Symfoniko pod batutą maestro Mieczysława Smydy, święci triumfy w całej Polsce. Ostatnio prezentowany był na deskach Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie.

Widowisko muzyczne „Uśmiechnij się z Kiepurą” odnosiło ogromne sukcesy podczas Festiwali im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, gromadząc każdego dnia na Deptaku kilkutysięczną publiczność. Wystawiane było też na Górze Parkowej i w sali balowej Starego Domu Zdrojowego.

Przedstawienie, na podstawie scenariusza i w reżyserii Łukasza Lecha, zostało specjalnie przygotowane na jubileuszową, 50-tą, edycję wydarzenia.

Obecnie „Uśmiechnij się z Kiepurą” z powodzeniem wystawiane jest na wielu scenach w Polsce, w tym m.in.: Busku-Zdroju, Wieliczce, Izabelinie, Poznaniu, a kilka dni temu w Warszawie.

- "Możemy odtrąbić kolejny sukces Uśmiechnij się z Kiepurą na deskach Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie” - cieszy się Łukasz Lech.

Widowisko przenosi widzów w czasy Jana Kiepury sławnego śpiewaka i jego, słynnej węgierskiej żony, śpiewaczki i aktorki Marty Eggerth.

Sceny i anegdoty zaczerpnięte z życia tej burzliwej i bardzo popularnej w swojej epoce pary, dostarczą widzom dużej dawki humoru.

Historię małżeństwa widzowie poznają dzięki błyskotliwej narracji Łukasza Lecha, który jak nikt inny zna zawiłe losy i sekrety małżeństwa Kiepurów.

W rolę Jana Kiepury i Marty Eggerth wcielają się śpiewacy i śpiewaczki operowi, w tym Adam Sobierajski, Jakub Oczkowski, Łukasz Gaj oraz Anna Lasota czy Katarzyna Laskowska.

Nie mniej ważną rolę w widowisku pełni krynicka Orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją maestro Mieczysława Smydy, która akompaniuje tenorom i sopranistkom.
"Uśmiechnij się z Kiepurą" dopełniają wspólne śpiewanie artystów i publiczności, a także limuzyna (oryginalny Dogg z 1917 roku) Władysława Płaczka.
 

(MK) fot. aut.







Dziękujemy za przesłanie błędu