Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
06/08/2018 - 15:55

Już 17 sierpnia sądeczanie wyruszą pieszo na Jasną Górę. Trwają zapisy!

„Pełni Ducha Świętego budujemy Kościół na wzór Chrystusa” to hasło XXXVI Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Wierni wyruszą z Tarnowa 17 sierpnia. Po dziewięciu dniach pielgrzymowania uklękną przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej i przedstawią Maryi swoje prośby i podziękowania.

Już za 11 dni sądeczanie wyruszą na Jasną Górę. Jak co roku pielgrzymka rozpocznie się mszą o godz. 6.30 na placu katedralnym w Tarnowie. Eucharystii będzie przewodniczył bp Andrzej Jeż. Następnie 26 grup z całej diecezji wyruszy pieszo do Częstochowy. W ciągu dziewięciu dni od 17 do 25 sierpnia pielgrzymi pokonają ponad 200 km.

Wierni przez cały lipiec mogli zapisywać się w swoich parafiach. Od 1 do 16 sierpnia można jeszcze zapisać się u przewodnika danej grupy. Koszt pielgrzymki wynosi 90 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60 zł, a każde następne dziecko tylko 20 zł, resztę tj. 60 zł dopłaca Caritas.

Zobacz też Idą pieszo z intencjami dziewięć dni, by spotkać się na Jasnej Górze

Mieszkańcy Sądecczyzny i okolic będą podążali na Jasną Górę w sześciu grupach:

- Grupę nr 19, której patronuje św. Kinga, poprowadzi ks. Stanisław Kłyś. Będą w niej pielgrzymować wierni z dekanatów Łącko i Krościenko.

- Grupę nr 20 z Nowego Sącza poprowadzi po raz kolejny ks. Tomasz Koźbiał. Nad pielgrzymami będzie czuwał patron św. Kazimierz.

- Grupę nr 22 poprowadzi ks. Zbigniew Biernat. Będą w niej pielgrzymować głównie wierni z Nowego Sącza. Grupie patronuje św. Małgorzata.

- Grupę nr 23, której patronuje św. Jan Kanty poprowadzi ks. Andrzej Kędryna. W tej grupie będą pielgrzymować wierni z dekanatów Krynica-Zdrój, Piwniczna i Stary Sącz.

- Grupę nr 25 poprowadzi ks. Bogusław Tokarz, a patronował będzie św. Just. W grupie będą pielgrzymować wierni z dekanatu Ujanowice oraz z parafii Tabaszowa, Tęgoborze i Trzetrzewina.

- Grupę nr 26, w której pielgrzymować będą wierni z dekanatów Grybów i Bobowa, poprowadzi ks. Piotr Cichoń. Pielgrzymom będzie patronowała św. Katarzyna.

RG [email protected], Fot. Ilustracyjne Sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe