Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
28/05/2021 - 14:15

Józef Fiut z kolejnym wyróżnieniem. Otrzymał dyplom „Amicus Hominum”

Józef Fiut, znany sądecki działacz społeczny, został po raz kolejny wyróżniony. Tym razem otrzymał dyplom uznania „Amicus Hominum”. – Oddaję całe swoje serce społecznej działalności i sprawia mi to ogromną radość - mówi Pan Józef.

Józef Fiut od ponad 33 lat jest prezesem Klubu Strzeleckiego „Snajper” w sądeckim Newagu, w którym pracował 40 lat. Popularyzuje strzelectwo sportowe i sporty obronne na terenie Sądecczyzny oraz  ideę obronności kraju i bezpieczeństwa wewnętrznego.

Znany jest m.in. z organizacji zawodów sportowo-rekreacyjnych i różnego rodzaju patriotycznych imprez. Jest także zgłoszony do plebiscytu „Sądeczanin roku 2020”.

Jego działalność została po raz kolejny doceniona. Tym razem za wyjątkową i pełną zaangażowania działalność prospołeczną, szlachetną postawę, wrażliwość na potrzeby innych oraz pomoc mieszkańcom Małopolski, otrzymał dyplom „Amicus Hominum”.

- Gdy dowiedziałem się, że dyrekcja szkoły podstawowej nr 5 wnioskowała do urzędu marszałkowskiego o wyróżnienie dla mnie, byłem mile zaskoczony. Pomyślałem sobie, że ja biedny kolejarz mogę nie mieć szans z ludźmi, którzy są bliżej centrali. Jest dla mnie wielką satysfakcją, że moje działania zostały zauważone. Oddaję całe swoje serce społecznej działalności i sprawia mi to ogromną radość – mówi Józef Fiut.

Jak zauważa Pan Józef, to nie odznaczenia są najważniejsze. Najbardziej liczy się bowiem dla niego chęć niesienia pomocy innym. – Mam wiele wyróżnień. Bardzo się cieszę, że moja praca na rzecz drugiego człowieka jest zauważana. Najważniejsze jest dla mnie praca dla innych– dodaje. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd)Dziękujemy za przesłanie błędu