Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
31/05/2019 - 07:05

Joanna Wodecka w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Lipnicy Wielkiej

„Artystyczna Wiosna” odbyła się w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Lipnicy Wielkiej. Utalentowani uczniowie odpowiedzieli na zaproszenie do lokalnych konkursów wokalnych i poetyckich o różnych szczeblach. Nie wrócili z nich z pustymi rękami.


Edyta Mróz uczennica III klasy gimnazjum otrzymała wyróżnienie w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Anglojęzycznej w Starym Sączu. 

Sonia Żarowska uczennica III klasy gimnazjum- najmłodsza w swej kategorii- miłośniczka poezji, pokazała swoje zdolności w dziedzinie interpretacji poezji trudnej , patriotycznej. Widzenie Księdza Piotra w jej wykonaniu, wywołało niemało emocji wśród widzów. Otrzymała wyróżnienie w eliminacjach  do  Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „ Wywiedzione ze słowa’. Ponadto Sonia została laureatką II nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Sybirackiej w Nowym Sączu . Na tymże Konkursie  wyróżniona została, muzycznie utalentowana Patrycja Król z klasy 6 oraz najmłodsza uczestniczka klasy I - Julia Witecka.

Uczniowie z Joanną Wodecką i jej synem Dawidem.

Kasia  Biskup klasowa  koleżanka Julki  zdobyła dwukrotnie serca Jurorów. Pierwszy raz na Starosądeckim Powiatowym Konkursie Młodych  Wokalistów otrzymując II miejsce oraz wyróżnienie w SKAT w Nowym Sączu. Kolejna   młoda artystka Karolina Michalik  „rozśpiewana  trzynastolatka”  otrzymała  wyróżnienie w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Country w Nowym Saczu , wyróżnienie w Starosądeckim Konkursie Młodych Wokalistów oraz II miejsce w SKAT w Nowym Sączu.

    Opiekun  artystyczny -  Agnieszka Szafrańska , w dniu gali  6 edycji SKAT została poinformowana  o zaproszeniu do udziału w XXIV i XXV  Koncercie w Wirydarzu z cyklu Sadeckie Talenty 2019 dla Karoliny Michalik, która zachwyciła  przedstawicielkę Fundacji im DRA Jerzego Masiora w Nowym Sączu interpretacją pięknej góralskiej ballady zespołu TURNIOKI- „Hej jak tam piyknie”.

Wielkim  nie tylko szkolnym sukcesem może pochwalić się Nikodem Szafrański uczeń 4 klasy, który w II Ogólnopolskim Międzyszkolnym Konkursie im. Zbigniewa Wodeckiego w Piorunce, piosenką:„ Zacznij od Bacha wyśpiewał  zaszczytne III miejsce.

Ponadto w Gminnym Przeglądzie Piosenki Turystycznej wspomniana już Karolina otrzymała I miejsce, a Nikodem  otrzymał również II miejsce w Gminnym Przeglądzie Piosenki Turystycznej, gdzie w nagrodę zaprezentowali swoje umiejętności wokalne jako laureaci Gminnych Obchodach  Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja w Bukowcu. Tam również uczniowie klasy V zaprezentowali się pięknie w przygotowanej okolicznościowej  trzeciomajowej akademii

To wszystko zostało  wyśpiewane , wyrecytowane  w  przeciągu niespełna kilku  ostatnich tygodni.  Laureatom  życzymy dalszych wspaniałych sukcesów  w dążeniu do celu spełniania marzeń.Dziękujemy za przesłanie błędu