Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
25/03/2019 - 22:15

Joanna Kulig wróciła z Hollywood. Od razu zgarnęła Orła!

Joanna Kulig 25 marca odebrała statuetkę Orła-Polską Nagrodę Filmową w kategorii: Najlepsza główna rola kobieca. Aktorka z Muszynki, tuż po ceremonii wręczenia Oscarów, powróciła z mężem i synkiem do Polski.

Uroczystość wręczenia Orłów odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie. W kategorii: Najlepsza główna rola kobieca Joanna Kulig rywalizowała z Gabrielą Muskałą, (film „Fuga”) i Anną Radwan (film "Kamerdyner")

Statuetki "Orłów" wręczane są od 1999 roku przez Polską Akademię Filmową. Ich pomysłodawcą jest Dariusz Jabłoński, reżyser i producent filmowy. Każdego roku do nagród nominowanych jest kilkadziesiąt polskich filmów (oraz ich twórcy), które od 1 stycznia do 31 grudnia wyświetlano przynajmniej przez tydzień na otwartych, płatnych pokazach.

Orły przyznawane są w 19 kategoriach. Głosowanie na filmy  jest dwuetapowe, korespondencyjne i tajne aż do ogłoszenia wyników.

W Stanach Zjednoczonych Joanna Kulig przebywała od listopada ubiegłego roku. Promowała „Zimną wojnę”, będąc w zaawansowanej ciąży.  Tam też na świat przyszedł jej pierworodny syn Jaś.

Dzięki kreacji postaci Zuli stała się sławna w światowym kinie.  Pojawiły się nawet spekulacje, że nie wróci do kraju. Tymczasem po ceremonii rozdania Oscarów powróciła do Polski. Latem ma rozpocząć pracę na planie nowego filmu, w którym pojawi się w nowej odsłonie.  Ma  jeździć konno i strzelać.

 Krążą też słuchy, że  Joanna Kulig odwiedzi rodzinną Muszynkę i tutaj ochrzci swojego synka. Aktorka ma jeszcze czworo rodzeństwa: dwóch braci Piotra i Marka oraz dwie siostry Annę i Justynę. Anna mieszka z mężem w Szwajcarii, niedawno również urodziła syna. Justyna Schneider jest aktorką, mieszka w Krakowie.

(MK) fotosy z filmu  "Zimna wojna",  instagram Joanny Kulig
 Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)