Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
08/01/2019 - 21:55

Joanna Kulig, gwiazda z Muszynki, laureatką "Paszportu Polityki"

2019 rok dla Joanny Kulig rozpoczął się kolejnym sukcesem. Wszechstronnie uzdolniona aktorka z Muszynki została laureatką Paszportu Polityki 2019 w kategorii Film. Gala rozdania prestiżowych nagród odbyła się 8 stycznia w Teatrze Polskim w Warszawie. Ale czy to już nie za późno na paszport?

Paszport Polityki był zazwyczaj nagrodą uznania dla wybijających się, młodych twórców, naukowców i artystów. Joanna Kulig już dawno się wybiła ponad przeciętność. Paszport otrzymała za rolę w "Zimnej Wojnie" Pawła Pawlikowskiego.

-„Za niejednoznaczną i wiarygodną, twardą i delikatną, odpychającą i pociągającą, zawsze skupiającą na sobie uwagę rolę w „Zimnej wojnie”, najlepszym polskim filmie minionego roku.” - brzmi uzasadnienie przyznania prestiżowej statuetki.

Oprócz Joanny Kulig w kategorii Film nominowane były: Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska.

Nieobecną aktorkę z Muszynki podczas gali reprezentowała inna gwiazda polskiego filmu Agata Kulesza. Joanna Kulig przebywa nadal w Stanach Zjednoczonych, gdzie promuje film.

Galę rozdania nagród prowadzili Grażyna Torbicka i Jerzy Baczyński. Statuetki za twórczość artystyczną zostały przyznawane po raz 26-ty, w kategoriach: Film, Teatr, Literatura, Sztuki Wizualne, Muzyka Poważna, Muzyka Popularna i Kultura Cyfrowa.

(MK) fot. arch. aut., screenDziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce