Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
18/09/2018 - 10:00

Jesień idzie od Łabowej. Coroczny festyn pełen kolorów

W Łabowej śpiewem i tańcem wokaliści, tancerze oraz zespoły regionalne powitali nadchodzącą jesień. Nie zabrakło straganów z miodem, a także regionalnymi potrawami.

Na estradzie usytuowanej w łabowskim parku wystąpili mali wokaliści, dziecięce "Melodyjki", młodzieżowe grupy taneczne GOK, a także zespoły regionalne: country Konwój i Skalnik z Kamionki Wielkiej, działający od 1982 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury. Prezentuje region etnograficzny "Lachów Sądeckich,  niezwykle bogatą muzykę, śpiew, taniec, a także zwyczaje i obrzędy. Uwagę publiczności przyciąga też oryginalny strój, który decyduje o efekcie scenicznym.

Tradycyjnie ogromną popularnością cieszyła się loteria fantowa, przygotowana przez  bibliotekę. Nie mniejsze zainteresowanie milusińskich wzbudzała przejażdżka konna. Rodziny, które w niedzielne (16 września) popołudnie tłumnie odwiedziły Łabową interesowały także stoiska z potrawami regionalnymi, a także miodem.

Łabowska Jesień to kulturalne wydarzenie, które ma długą tradycję, gdyż korzeniami sięga 1976 roku. Prezentuje dorobek kulturalny Gminy Łabowa, ale również innych gmin regionu. W poprzednich latach na tutejszej estradzie występowali m.in.: Majka Jeżowska i Gang Marcela.

(MKA) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)