Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 20 października. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
29/01/2020 - 11:20

Jakubkowianie znów na scenie. Oklaskom nie było końca! [ZDJĘCIA]

Kultura odgrywa w życiu lokalnej społeczności gminy bardzo ważną rolę. W niedzielę, 26 stycznia 2020 roku w Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna licznie zebrali się mieszkańcy i rodziny członków zespołu regionalnego Jakubkowianie. Publiczność była zachwycona. Zobaczcie sami!

Taniec, a zwłaszcza taniec ludowy, związany jest z człowiekiem od niepamiętnych czasów. Stanowił od ważny składnik religii, był nieodłącznym elementem codziennego życia. Dzięki niemu ludzie wyrażali uczucia, napięcia wewnętrzne i emocje. Z czasem tego typu ekspresja zatraciła swoją powszechność - coraz rzadziej spotkać można bowiem spontaniczny taniec, płynący prosto z serca. Zespoły regionalne powoli odchodzą do lamusa. Młodzież mniej interesuje się kulturą typową dla swojego regionu, a bardziej kulturą globalną.

Na szczęście są miejsca, w których występy grup regionalnych przyciągają ogromną publiczność. Tak było podczas Koncertu Noworocznego Zespołu Regionalnego Jakubkowianie, który od kilkudziesięciu lat aktywnie angażuje się w rozwój kultury na Sądecczyźnie. Na scenie Centrum Kultury i Promocji Gminy zaprezentowała się grupa dorosła oraz dziecięca.

Między występami Antoni Waligóra, który wcielił się w rolę dziennikarza, prezentował wiadomości gminne i lokalne ciekawostki. Gościnnie wystąpiła również Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Tęgoborzy pod batutą Romana Gwoździa. Kilka słów do publiczności skierował także Andrzej Romanek, wójt gminy Łososina Dolna.

[email protected], fot. UG Łososina Dolna 

Jakubkowianie znów na scenie. Oklaski publiczności nie miały końca! [ZDJĘCIA]
Fotorelacja - UG Łososina Dolna


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)