Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
27/03/2023 - 08:30

Jakub Tokarczyk z Przyszowej wygrał Game Music Contest

Miedzkający we Francji Jakub Tokarczyk z Przyszowej wygrał międzynarodowy konkurs Game Music Contest na stworzenie logotypu muzycznego GAME MUSIC FEST. Jest to festiwal poświęcony tematyce muzyki w grach wideo, organizowany przez Filharmonię Śląską im. Henryka Mikołaja Góreckiego.
Absolwent sądeckiego liceum wygrywa Game Music Contest

Zobacz też: Dominik Dudek z Limanowej nie pojechał na Eurowizję, ale nie rezygnuje z marzeń

Game Music Fest to interdyscyplinarny festiwal poświęcony muzyce w grach wideo, organizowany przez Filharmonię Śląską. Elementem festiwalu był Game Music Contest, czyli międzynarodowy konkurs na stworzenie muzycznej wizytówki, „logotypu” muzycznego GAME MUSIC FEST.

Zwycięzcą konkursu okazał się młody kompozytor pochodzący z Przyszowej. Utwór Jakuba Tokarczyka został doceniony przez międzynarodowe jury, a jego kompozycja zabrzmiała premierowo na otwarcie koncertu w Spodku 17 lutego 2023 r. w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Františka Macka.

Jakub Tokarczyk jest pianistą jazzowym i kompozytorem. Urodził się i dorastał w Przyszowej. Ukończył II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu. Jest również absolwentem Szkoły Muzycznej w Limanowej. Obecnie mieszka w Paryżu, gdzie kształci się w konserwatorium. (D. Wojda), fot. Jakub TokarczykDziękujemy za przesłanie błędu