Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
26/11/2020 - 15:20

Jakie skarby skrywają nawojowskie lasy? Wyprawa terenowa [WIDEO]

Wyprawa do lasu to prawdziwa frajda nie tylko dla dzieci. Taka indywidualna lekcja edukacji z leśnikiem czekała na zwyciężczynię konkursu „Jesienne skarby lasu”, organizowanego przez Nadleśnictwo Nawojowa i Fundację Sądecką. Ośmioletnia Dagmara była zachwycona wyprawą terenową, a przy okazji wiele nauczyła się o nawojowskich lasach.

Nagrodę główną w konkursie „Jesienne skarby lasu”, czyli wyprawę terenową po nawojowskich lasach w formie indywidualnej lekcji edukacji leśnej z przewodnikiem, wygrała Dagmara Lis. Dziewczynka swoją wizję leśnych skarbów umieściła na kawałku filcowego materiału. Praca została doceniona za oryginalną formę oraz staranność wykonania. W pracy znalazło się również obowiązkowe odniesienie do nazwiska zwyciężczyni, czyli lis. Zobacz szczegółowe wyniki konkursu „Jesienne skarby lasu”: Kto wygrał wycieczkę terenową? Wyniki konkursu Nadleśnictwa Nawojowa

Konkurs Jesienne skarby lasu - praca Dagmary Lis. Fot. Sądeczanin

Jak mówi 8-latka z miejscowości Świniarsko, po ogłoszeniu wyników była zaskoczona swoją wygraną i na początku… nie uwierzyła. Odkrywanie skarbów lasu w terenie bardzo się jej spodobało, a dziewczynka w mig chłonęła ciekawostki. Razem z rodzicami i 4-letnim bratem odwiedziła m.in. Halę Łabowską i Diabli Kamień.

Diabli Kamień, fot. Sądeczanin

Przewodnikiem wyprawy był Przemysław Nosal z Nadleśnictwa Nawojowa, który opowiedział o cechach charakterystycznych nawojowskich lasów, hrabim Stadnickim i jego sposobach na uprawianie gospodarki leśnej oraz o zwierzętach leśnych, które zamieszkują nasz region.

Przemysław Nosal, fot. Sądeczanin

Na szczęście pogoda dopisała i młoda laureatka konkursu mogła cieszyć się pięknymi widokami na niemal całą Sądecczyznę. Przy wiacie na Feleczynie uczestnicy wyprawy posilili się przy ognisku. Wspólnie próbowali również ciepłej herbaty z domowym sokiem z borówek oraz marynowanych rydzów uzbieranych przez przewodnika. Na Dagmarę czekała jeszcze jedna niespodzianka – jej własne drzewko. Dziewczynka wraz z rodziną ma zamiar posadzić małą jodłę na działce obok ich domu.

Dagmara Lis i Przemysław Nosal. Fot. Sądeczanin

Zobaczcie piękne widoki z nawojowskich lasów na naszym wideo. (s.siwulska@sadeczanin.info)

Lasy Państwowe Fundacja Sądecka

Patronat medialny

Wyprawa terenowa po nawojowskim lesie. Zobaczcie te widoki!
Dagmara Lis, zwyciężczyni konkursu Fundacji Sądeckiej oraz Nadleśnictwa Nawojowa pt. „Jesienne skarby lasu”, razem z rodzicami i bratem odwiedziła piękne nawojowskie lasy. Widoki z Hali Łabowskiej i Diablego Kamienia zapierają dech w piersiach. Kto nie chciałby znaleźć się w takim miejscu…


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020

„Mecenas Czytelnictwa”