Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
17/01/2020 - 16:45

Jaka jest recepta na udane małżeństwo? Złote gody 2019 w gminie Łososina Dolna

We wtorek, 14 stycznia w Centrum Kultury i Promocji gminy Łososina Dolna miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Małżonkowie, którzy 50 lat temu ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską, świętowali swoje Złote gody. Jaka jest recepta na udane małżeństwo?


Jubilaci mieszkający w gminie Łososina Dolna otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Wręczali je wójt gminy Łososina Dolna, Andrzej Romanek oraz przewodniczący rady gminy Łososina Dolna, Jerzy Schneider. Oprócz medali małżonkowie dostali także od władz gminy pamiątkowe dyplomy i upominki. O program artystyczny zadbali Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna, młodzież oraz zespół regionalny Jakubowianie. 

Po wręczeniu odznaczeń oraz zakończeniu wzruszającego programu artystycznego jubilaci zostali zaproszeni na poczęstunek oraz lampkę szampana. Miłość, cierpliwość, kompromis i wytrwałość - to recepta na udane, długie i szczęśliwe życie małżeńskie. Złożona przysięga zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i na złe, chociaż w życiu bywa wiele przeciwności.

Móc przeżyć wspólnie z małżonkiem pół wieku to wielki dar od losu i wzór do naśladowania dla młodszych pokoleń. Jubilaci dali nam piękny przykład wzajemnego zrozumienia, umiejętności wspierania się w trudnych chwilach oraz wspólnego przeżywania radości.

[email protected], fot. UG Łososina Dolna

Jaka jest recepta na udane małżeństwo? Złote gody 2019 w gminie Łososina Dolna
Fotorelacja - UG Łososina Dolna


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)