Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
06/02/2014 - 00:41

Internetowe szkolenia anty-gender. Dostarczą argumentów

Kurs pt. „Gender – ukryta prawda" uruchamia Instytut Globalizacji. Ta założona w 2006 r. w Gliwicach placówka należy do dwóch największych na świecie sieci wolnorynkowych instytutów spraw publicznych i działa na rzecz obrony wolności jednostki, zasad wolnego rynku, praw własności i tradycyjnych wartości chrześcijańskich.
Kurs przygotowywany wraz z portalem fronda.pl zostanie udostępniony na specjalnej platformie e-learningowej. Będzie tam można znaleźć materiały autorstwa m.in. prof. Tadeusza Guza, ks. prof. Dariusza Oko czy ks. dr. Marka Dziewieckiego. Instytut Globalizacji oraz środowiska związane z portalem Fronda.pl jako jedne z pierwszych w Polsce zwracały uwagę na zagrożenia, które niesie za sobą rozprzestrzenianie się ideologii gender. Przez ostatnie lata wymienione instytucje zorganizowały kilkanaście wykładów nt. promocji płci jako zjawiska kulturowego, zapraszając uznanych mówców z kraju i ze świata.
Na platformie będą umieszczane wykłady, artykuły, będą toczone dyskusje, a kursanci będą mogli wymieniać się między sobą ideami i kontaktami – podaje Instytut w przekazanym KAI komunikacie. – W chwili, gdy gender wkracza do polskich szkół i przedszkoli, rodzi się oddolny opór rodziców, którym zależy na dobru swoich dzieci. Postanowiliśmy dostarczyć im argumentów – tłumaczy ideę kursu dr Tomasz Teluk, prezes Instytutu Globalizacji. Kurs „Gender – ukryta prawda” ma na celu odkłamanie przymusowo wdrażanych programów zainfekowanych ideologią gender, zakamuflowanych sloganami o równouprawnieniu czy równości płci - tłumaczą pomysłodawcy. – Trzymiesięczne szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich, których niepokoi narzucanie dzieciom tej zdemoralizowanej ideologii bazującej na marksizmie kulturowym – dodają działacze Instytutu. Szkolenie skierowane jest do rodziców, działaczy, uczniów, studentów, aktywistów katolickich, księży, samorządowców i wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny.
W ramach kursu słuchacze dowiedzą się, jaka jest geneza ideologii, jakie są jej prawdziwe i ukryte cele, podstawy ideologiczne i filozoficzne oraz jakie zagrożenia dla dzieci i rodziny niesie za sobą jej wdrażanie. Następnie kursanci dowiedzą się, jak dyskutować z agresywnymi wyznawcami genderyzmu, jakimi argumentami naukowymi operować i gdzie zwracać się, aby blokować wdrażanie niemoralnych treści w przedszkolach i szkołach. Aby zapisać się na kurs, należy wypełnić formularz na stronie www.globalizacja.org, lub wysłać zgłoszenie na e-mail: [email protected]. Wszelkich informacji udziela Marek Waniewski z gliwickiego klubu Fronda.pl (605 999 055).

(s), źródło: fronda.pl, IDK


Dziękujemy za przesłanie błędu