Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 3 października. Imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy
01/08/2018 - 13:00

Ile udało się zebrać dla Norberta podczas Święta Dzieci Gór?

Po raz 26 odbył się Międzynarodowy Festiwal Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór. Podczas trwających tydzień imprez i koncertów, na scenach królowały dzieci pokazujące piękno tradycji i kultury swojego regionu. Podczas wszystkich imprez zbierano pieniądze na leczenie Norberta, chłopca z powiatu nowosądeckiego, chorego na nowotwór.

Rodzice Norberta Gumoli nie ustają w staraniach zebrania ogromnej kwoty ponad 1,6 mln złotych na leczenie swojego dziecka. W akcje zaangażowana jest cała rodzina i przyjaciele. W miniony tydzień wolontariusze zbierali pieniądze na hali widowiskowej MOSiR w Nowym Sączu, podczas koncertów Święta Dzieci Gór.

Ze sceny, za każdym razem zapowiadano zbiórkę i jej cel, jakim jest walka o życie Norberta. Sądeczanie oraz przyjezdni okazali wielką solidarność z chorym chłopcem. Rodziny dzieci występujących na scenie także hojnie wsparli zbiórkę.

Widzowie okazali się bardzo szczodrzy. Do puszek zebrano aż 5 tys. złotych - powiedziała organizatorka zbiórki Anna Sromek, ciocia Norberta - dziękuję również organizatorom imprezy, którzy umożliwili nam przeprowadzenie tej akcji.

Zobacz także: To już koniec 26. Święta Dzieci Gór. Następne za rok!

Pani Ania, będąc w 8 miesiącu ciąży, bardzo aktywnie angażuje się w organizowanie pomocy dla Norberta i często sama, jako wolontariusz krąży z puszką, aby pomóc bratankowi.

Kwota do zebrania jest niewyobrażalnie duża, ale dzięki takim akcjom jak podczas Święta Dzieci Gór, przy zaangażowaniu wielu ludzi dobrego serca, uda się ten cel osiągnąć.

(KS) Fot. MCK Sokół/Piotr Droździk, archiwum rodziny GumolaDziękujemy za przesłanie błędu