Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
26/06/2016 - 16:50

II Zjazd Mieszkańców Ziemi Grybowskiej. Zabawa w Kąclowej trwała do północy!

W Kąclowej, na terenie tamtejszej filii Gminnego Ośrodka Kultury, aż do północy trwał II Zjazd Mieszkańców Ziemi Grybowskiej. Po niedzielnej mszy, prezentacjach i konkursach od godziny 19 zaczęła się taneczna zabawa.

Organizatorem II Zjazdu Mieszkańców Ziemi Grybowskiej, który odbył się w niedzielę 26 czerwca, było Społeczno-Kulturalne Towarzystwo Sądeczanin - Oddział w Grybowie. W Kąclowej nie zawiódł nikt, mimo rekordowych upałów. Strażacy w mundurach, ze sztandarami, panie i panowie w dopiętych na ostatni guzik regionalnych strojach... Lał się pot, ale humory dopisywały. Najmłodsi znaleźli ochłodę w zacienionym i przewiewnym namiocie.

Zjazd rozpoczął się kilkusetmetrowym, rozśpiewanym przemarszem uczestników do kościoła pw. NMP w Kąclowej. Po uczestnictwie w uroczystej mszy, wrócili na teren ośrodka, gdzie nastąpiło otwarcie Zjazdu.

Po prezentacji miasta i gminy, wyróżnianiach dla osób zasłużonych dla Ziemi Grybowskiej, wystąpiły zespoły "Kowalnia" ze Stróż oraz "Echo Jaworza" z Ptaszkowej. Zaprezentowały się też panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bińczarowej i uzdolniona młodzież Miejskiego Domu Kultury w Grybowie. Był też - ma się rozumieć - występ orkiestry dętej z Krużlowej no i - degustacja słodkich pyszności specjalnie przygotowanych na Zjazd. (tek) Fot. tekDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020