Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
18/11/2021 - 14:40

II Sądeckie Dni Literatury - kolejni poeci odwiedzą Nowy Sącz

Najbliższe dni to uczta dla miłośników poezji. Przed nami dwa spotkania poetyckie ze znanymi poetami w Sądeckiej Bibliotece Publicznej. Kto jeszcze nie odebrał bezpłatnej wejściówki, zapraszamy do wypożyczalni głównej przy ul. Franciszkańskiej 11.

W czwartkowe popołudnie (18 listopada o godz. 17) odbędzie się spotkanie autorskie z Wojciechem Bonowiczem - poetą, publicystą, dziennikarzem. Krakowski poeta jest laureatem m.in. nagrody głównej w konkursie poetyckim „Nowego Nurtu” (1995) oraz im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (1995), a także Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii „poezja” (2007) za tom „Pełne morze”. Był też nominowany do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” (za tom „Polskie znaki”) oraz dwukrotnie do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej ( za tomy „Echa” i „Druga ręka”).

Autor biografii „Tischner” (2001, nominacja do Nagrody Literackiej NIKE), tomu gawęd „Kapelusz na wodzie” (2010), książek-wywiadów (m.in. z Michałem Hellerem i Wojciechem Waglewskim), a także książek dla dzieci. Czwartkowe spotkanie poprowadzi prof. Wojciech Kudyba. Będzie ono tłumaczone na Polski Język Migowy przez Magdalenę Sipowicz.

Piątkowy wieczór to czas spotkania z muzyką i słowem. 19 listopada o godz. 17 w czytelni Biblioteki Głównej rozpocznie się spotkanie autorskie z Adamem Buszkiem przeplatane utworami na
saksofonie sopranowym w wykonaniu Kazimierza Chludka. Wieczór poetycko-jazzowy to oferta zarówno dla melomanów jak i miłośników słowa. Dialog słowno-muzyczny poprowadzi Lucyna Ruchała.

Obydwa wydarzenia realizowane są w ramach II edycji Sądeckich Dni Literatury - święta literackiego w naszym mieście, które cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Bieżący rok to czas promowania poezji. W ramach dofinansowanego z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu projektu zaprosiliśmy do Nowego Sącza znanych i docenianych zarówno przez krytykę jak i czytelników poetów.

Zorganizowaliśmy koncert poezji śpiewanej, liczne warsztaty poetyckie i recytatorskie, wyszliśmy z poezją w przestrzeń miejską. Promujemy również lokalnych pisarzy i ich twórczość. Wszystko po to, by pokazać jak ważną rolę - choć nie zawsze to dostrzegamy - pełni poezja w naszym codziennym życiu. W ramach II Sądeckich Dni Literatury powstała również strona internetowa "Poetyckie debiuty", gdzie każdy, również piszący do szuflady twórca, może publikować swe wiersze - mówi dyrektor biblioteki Marek Rylewicz.

Organizatorzy zapraszają do udziału w spotkaniach. Szczegółowe informacje o najbliższych działaniach Sądeckiej Biblioteki Publicznej znaleźć można na stronie www.sbp.nowysacz.pl 

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu