Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
28/11/2021 - 11:00

II Koncert Cecyliański chórów, w kościele św. Judy Tadeusza w Powrożniku

W kościele pw. Judy Tadeusza w Powroźniku, w niedzielę 28 listopada wierni wysłuchają II Koncertu Cecyliańskiego w wykonaniu chórów, miejscowego Cantores Sancti Jacobi i Cantando Canzoni z Zakliczyna pod dyrekcją Dawida Nawalańca.

Koncerty Cecyliańskie cieszą się dużą popularnością, w niektórych miejscowościach mają kilkunastoletnią tradycję i są bardzo rozbudowywane.

W kościele pw. Judy Tadeusza w Powroźniku, w niedzielę 28 listopada o godz. 16. wierni wysłuchają II Koncertu Cecyliańskiego w wykonaniu połączonych chórów, miejscowego Cantores Sancti Jacobi i Cantando Canzoni z Zakliczyna pod dyrekcją Dawida Nawalańca.  

Cecylia żyła w III wieku, była chrześcijanką, złożyła ślub czystości. Zmuszona do małżeństwa z  Walerianem, nie tylko nie złamała przyrzeczenia, lecz jeszcze nawróciła swego męża i jego brata, Tyburcjusza. Wszyscy oni zostali na śmierć, za panowania Aleksandra Sewera. 

Wspomnienie liturgiczne św. Cecylii, opiekunki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, w Kościele katolickim obchodzone jest 22 listopada. (MK) fot. plakat organizatoraDziękujemy za przesłanie błędu