Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 kwietnia. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
11/12/2017 - 19:30

Hania Stobierska-Luraniec. Aktorka z Koniuszowej zagrała w "Dziadku do orzechów"

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Koniuszowej skorzystali z zaproszenia swojej koleżanki Hani Stobierskiej- Luraniec i obejrzeli w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu spektakl „Dziadek do orzechów” w wykonaniu grupy teatralnej Cudoki - Szuroki.

Przygotowana na motywach książki E.T.A Hoffmana opowieść, dostarczyła młodzieży wielu wrażeń, zwłaszcza, że na scenie mogli podziwiać aktorskie umiejętności szkolnej koleżanki, która wystąpiła w roli damy dworu oraz baletnicy. Sztuka zachwyciła również nieco starszych widzów, którzy poza wspaniałym scenariuszem, baśniową scenografią, nastrojową muzyką i dopracowanymi, pięknymi kostiumami, chwalili także grę młodych artystów. Szczególne wrażenie na widzach wywarł cudowny pląs baletnicy - Hani, która z wdziękiem i gracją zatańczyła „Walc kwiatów” Piotra Czajkowskiego.

Występy utalentowanej uczennicy klasy czwartej podziwiali także przedstawiciele grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej im. Generała Franciszka Gagora w Koniuszowej: Jarosław Gliński – dyrektor szkoły, Franciszka Tarasek – wychowawczyni klasy IV oraz Agata Ligęza – Chyc – polonistka i opiekunka szkolnego kółka teatralnego. Po spektaklu, uczniowie spotkali się z jego reżyserem - panią Małgorzatą Stobierską, która opowiedziała o przygotowywaniu sztuki oraz pokazała kulisy teatru. Zaprosiła do garderoby aktorów, pokazała magazyn ze strojami, a także studio nagrań.

Hania Stobierska-Luraniec przygodę z muzyka i tańcem rozpoczęła w roku 2011 rozwijając swój talent na zajęciach umuzykalniających w Szkole Muzycznej w Nowym Sączu. Od września 2013 roku uczęszcza na zajęcia baletowe organizowane przez Studio Tańca Artystycznego „ETIUDA. Od 2014 roku należy do Grupy Teatralnej Cudoki – Szuroki w Nowym Sączu. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu debiutowała w 2015 roku w przedstawieniu O dwóch takich, co ukradli księżyc Kornela Makuszyńskiego. Wystąpiła m.in. w takich przedstawieniach jak: Wielki Czarodziej Oz ,Dziadek do orzechów. Swój aktorski talent rozwija także w szkole – z Grupą Teatralną z Koniuszowej zagrała na deskach Teatru Lalka w Warszawie podczas V Bajkowego Festiwalu Teatralnego oraz w spektaklu Opowieść wigilijna podczas XVIII Przeglądu Przedstawień Bożonarodzeniowych w Nowym Sączu. 

Agata Ligęza-Chyc, Franciszka TarasekDziękujemy za przesłanie błędu