Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
18/02/2021 - 16:00

Grybów: umowa podpisana. Rusza budowa Gminnego Ośrodka Kultury

Wkrótce w Grybowie powstanie nowy budynek. Umowa z wykonawcą Gminnego Ośrodka Kultury została podpisana. Pora zatem na prace budowlane. Potrwają one do czerwca 2022 roku.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wynoszącemu 2 817 616,35 zł, w grudniu gmina Grybów poinformowała o budowie budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Będzie się on znajdował obok Urzędu Gminy.

Zobacz także: Wójt gminy Grybów: Nie spodziewałem się, że w 2020 roku zrobimy tak dużo

Zgodnie z projektem, celem jest budowa centralnego ośrodka skupiającego miejscową społeczność. Ma on umożliwiać rozwój kulturalny i ogólnorozwojowy mieszkańców. Jak informuje gmina, w szczególności dotyczy to dzieci, młodzieży i osób starszych, które mają utrudnione dostęp do oferty kulturalnej.

W budynku będzie mieściła się również Gminna Biblioteka Publiczna. Dzięki temu powinien się  podnieść poziom oferowanych usług bibliotecznych. Zapewne wpłynie to pozytywnie także na rozwój czytelnictwa w regionie. Łącznie w jednym miejscu działać będzie 10 bibliotek i 12 filii GOK z terenu Gminy.

Zobacz także: Od małej gałązki, do potężnego drzewa. Tak w Cieniawie pielęgnuje się tradycję

12 lutego podpisana została umowa z wykonawcą. Ma on do 30 czerwca 2022 roku czas na zrealizowanie inwestycji. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Zdjęcie Ilustracyjne/ Archiwum sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”