Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
12/11/2021 - 21:50

Góra Parkowa-poemat jesienny, spotkanie z Julianem Klamerusem w Muzeum Nikifora

„Góra Parkowa-poemat jesienny" to spotkanie autorskie z malarzem, rzeźbiarzem i poetą Julianem Klamerusem, które odbędzie się 19 listopada w Muzeum Nikifora w Krynicy. Wydarzenie jest związane z prezentowaną wystawą prac artysty.

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza 19 listopada na spotkanie autorskie z Julianem Klamerusem zatytułowane „Góra Parkowa-poemat jesienny”, które odbędzie się w Muzeum Nikifora w Krynicy. Wydarzenie jest związane z prezentowaną do 21 listopada wystawą prac artysty. Początek spotkania godz. 17.


Julian Klamerus jest niezwykle barwną postacią. Góral z Podhala, przewodnik beskidzki i tatrzański od 1973 r., alpinista, a także malarz, rzeźbiarz, poeta. Urodził się w Zakopanem w 1952 roku, ale wywodzi się ze starego góralskiego rodu z Łopusznej. W latach 70. XX wieku studiował etnografię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

W 1981 roku okoliczności życiowe przywiodły artystę do Krynicy, gdzie mieszkał prawie 20 lat. Związany był z krynickim TPSP, prowadzonym przez Grażynę Petryszak.

Po powrocie na Podhale zamieszkał w Nowym Targu. Uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych, organizowanych przez MOK, zarówno plastycznych jak i literackich.(MK) fot. arch. aut. Dziękujemy za przesłanie błędu