Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
05/03/2020 - 10:35

Gmina Łabowa za 20 lat, oczami młodego pokolenia

Młodzi wizjonerzy z szkół podstawowych z terenu gminy Łabowa, stanęli do konkursu na zaprezentowanie swojego wyobrażenia gminy za 20 lat

W ramach I Gminnego Turnieju Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Łabowa, w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Czaczowie, odbył się konkurs "Gmina Łabowa za 20 lat".

W zmaganiach plastycznych, wzięli udział uczniowie szkół podstawowych: im. Św. Franciszka z Asyżu z Łabowej, im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego z Nowej Wsi, im. Marii Konopnickiej z Czaczowa oraz im. Św. Kingi z Maciejowej.

- Każda wizja Łabowej za 20 lat i jej wykonanie było spektakularne i jury miało ciężkie zadanie w wyborze najlepszej. Jestem pełna podziwu dla kreatywności naszych uczniów, bo to oni za 20 lat będą mieć realny wpływ na wygląd naszej gminy – pokreśliła Marta Słaby, wójt gminy Łabowa.

Zwycięska drużyna z Czaczowa połączyła ekologię z nowoczesnością. Oprócz odnawialnej energii z wiatraków, powstał stok narciarski w Czaczowie, aquapark, a urząd gminy doczekał się lądowiska dla helikopterów na dachu.

Wiceliderzy konkursu, czyli uczniowie z Nowej Wsi, widzą w Łabowej za 20 lat kino, teatr, galerie sztuki, galerię handlową, a nawet stok narciarski na Hali Łabowskiej.  

Natomiast, reprezentacji szkoły z Łabowej, którzy zajęli trzecie miejsce, przedstawili wizję gminy ekologicznej, z której dzięki tunelowi pod gminą zniknął ruch samochodowy, a Łabowa stała się jeszcze bardziej zielona.

Tuż za podium, uplasowali się przedstawiciele szkoły podstawowej z Maciejowej, ukazując Łabową, jako sielską gminę z mleczarnią.
 

(Karol Trojan) [email protected], fot.: Urząd Gminy Łabowa

Poznaliśmy wyniki konkursu "Gmina Łabowa za 20 lat"
Uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Łabowa, podzielili się z mieszkańcami, wizją swojej gminy za 20 lat. Oto efekty ich pracy. (fot.: Urząd Gminy Łabowa)


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)