Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
08/08/2019 - 10:35

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (9-11 sierpnia)

Festyn Parafialny w Biegonicach, Saczlove Festival, XXV Jubileuszowy Koncert w Wirydarzu z cyklu „ Sądeckie Talenty”, a może Galicyjskie Manewry Strategów? Takie atrakcje czekają na wszystkich sądeczan już w najbliższy weekend.

PIĄTEK

Muszyna: Nad Dnieprem i Prypecią

Biblioteka Miejska w Muszynie zaprasza na prelekcję Tomasza Jeżowskiego pt. „Kijów i Czarnobyl – nad Dnieprem i Prypecią”. Prelekcja odbędzie się w piątek 10 sierpnia 2019 r., o godzinie 15.00. Wstęp wolny.

Koncert w Słowiku: HELAINE VIS

Spóźniony Słowik zaprasza na koncert HELAINE VIS 22-letniej wokalistki, autorki tekstów i muzyki. Koncert odbędzie się w piątek 9 sierpnia 2019 r., o godzinie 20.00

Kameralny wieczór w piwnicach

Restauracja – Kawiarnia Galicja zaprasza na piątkowy  – 9 sierpnia 2019 r. – koncert Bartłomieja Marszałka i Anity Dudczak. Wstęp wolny – obowiązuje rezerwacja stolików.

SOBOTA

Saczlove Festival

10 sierpnia na terenie parku im. Ireny Styczyńskiej w Nowym Sączu oraz  pod Basztą Kowalską w godzinach 15-22:00, po raz pierwszy odbędzie się Saczlove Festiwal. Głównymi punktami wydarzenia będą Festiwal Kolorów oraz kino plenerowe. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Podczas imprezy będzie odbywał się piknik, na którym będzie można zjeść coś smacznego. Dla najmłodszych Fundacja Będzie Dobrze przygotowała gry i zabawy. Miedzy godz. 15 a 17 mieszkańcy będą mogli spotkać Radnych Rady Miasta i porozmawiać z nimi. Będzie też specjalna skrzynka, do której będzie można wrzucić swoje pomysły na funkcjonowanie miasta, jak i podzielić się krytyką. Ponadto odbędzie się projekcja filmu "Slumdog", który zostanie wyemitowany „pod chmurką”.

NIEDZIELA

Festyn Parafialny w Biegonicach

Już w najbliższą niedzielę Parafia św. Wawrzyńca w Nowym Sączu zaprasza na Festyn Parafialny z okazji jubileuszu 750-lecia parafii. Początek o godzinie 14.30. Gwiazdą wieczoru będzie Krystyna Giżowska.

XXV Jubileuszowy Koncert w Wirydarzu z cyklu „ Sądeckie Talenty”

Fundacja im. dr. Jerzego Masiora zaprasza do Wirydarza OO Jezuitów na jubileuszowy 25. Koncert z cyklu „Sądeckie Talenty”. Koncert odbędzie się w niedziele 11 sierpnia 2019 r., o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

Olszana: OlszanaEnduroRace III

Olszański Klub Motorowy zaprasza do udziału w zawodach OlszanaEnduroRace III. Zawody odbędą się w niedzielę 11 sierpnia 2019 r., na Torze OKM – koło Przetwórni Owoc Łącki w Olszanie. Początek o godz. 8.

Brydż na Sądecczyźnie 2019 – Memoriał Wiesława Kowalika

Stowarzyszenie Brydża Sportowego ALF zaprasza do udziału w Turnieju Brydża Sportowego Par o Puchar Prezydenta Miasta Nowego Sącza. Turniej odbędzie się w najbliższą niedzielę 11 sierpnia 2019 r, o godzinie 10.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sącz, Al. Wolności 23.

PIĄTEK - NIEDZIELA

Muszyna: Galicyjskie Manewry Strategów

Stowarzyszenie Sportowo – Historyczne „Dragon” w Muszynie zaprasza na konwent poświęcony planszowym grom strategicznym, wojennym i historycznym, który odbędzie się w Dworze Starostów w Muszynie (ul. Kity 17) w dniach 9 – 11 sierpnia 2019 r. Wstęp wolny.

WTOREK

Małgorzata Budzewicz – malarstwo

Nowosądecka Mała Galeria zaprasza, w najbliższy wtorek 13 sierpnia 2019 r., o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Budzewicz. Wstęp wolny.

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (9-15 sierpnia)

RG [email protected] Fot. IlustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020