Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
04/10/2018 - 10:30

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (5-7 października)

Święto kawy w Miasteczku Galicyjskim, VII Hubertus Krynicki, 25. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego, a może wypad do kina? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższy weekend.

PIĄTEK

Święto kawy w Miasteczku Galicyjskim

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu oraz Karczma Galicyjska zapraszają na Święto Kawy. Impreza odbędzie się w piątek 5 października o godzinie 17.00 w Ratuszu w Miasteczku Galicyjskim.

Modni w Niepodległości

Fundacja Nomina Rosae, Stowarzyszenie Profesjonalnego Samorządu oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy MODNI W NIEPODLEGŁOŚCI (Repliki ubiorów, fotografie, prasa, akcesoria, lata 1905-1939), który odbędzie się 5 października 2018 r.,  o godz. 17.00 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 61.

Kaplica Sykstyńska w sądeckim Ratuszu

W dniach 4-5 października 2018 r. mieszkańcy Nowego Sącza będą mieli niepowtarzalną okazję przyjrzeć się z bliska Kaplicy Sykstyńskiej. W sądeckim ratuszu zostanie wystawiony monumentalny album „La Capella Sistina”, odtwarzający dzieła w skali 1:1, z prawie 100-procentową zgodnością kolorystyczną. Wyjątkowy 27-kilogramowy, album będzie można obejrzeć podczas kameralnych prezentacji (maksymalnie 60-osobowych) w dniu 4 października 2018 r. (czwartek) o godz. 14.00, 17.00 i 19.00 a także 5 października 2018 r. (piątek) o godz. 14.00 oraz 17.00.

Wystawa malarstwa artystki Wandy Zaremby

Urząd Miasta Nowego Sącza zaprasza na wystawę malarstwa artystki Wandy Zaremby.
Wernisaż odbędzie się 5 października 2018 r., o godzinie 17.00 w Centrum Informacji Turystycznej,  przy ul. Szwedzkiej 2 w Nowym Sączu. Ekspozycja   potrwa  do  31 październik 2018 r. 

SOBOTA

25. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Dyrektora Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu

Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” oraz KTT AXIS zapraszają na jubileuszowy 25. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Dyrektora Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Turniej odbędzie się w sobotę 6 października w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu, ul. Nadbrzeżna 34. Pary prezentować się będą w trzech blokach programowych: porannym, popołudniowym oraz wieczornym.

Piwniczna – Zdrój:  Turniej piłki siatkowej

Burmistrz Miasta I Gminy Piwniczna Zdrój zaprasza do udziału w otwartym Turnieju Piłki Siatkowej. Impreza organizowana dla uczczenia Stulecia Niepodległości Polski odbędzie się w sobotę 6 października o godzinie 9.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej w Piwnicznej Zdroju. Zapisy do 4 października 2018 r.

NIEDZIELA

Premiera w Teatrze Nowym. Sara – spektakl dla młodzieży i dorosłych

Spektakl “Sara” opowiada o młodej dziewczynie wychowywanej w Domu Dziecka, z ciężką przeszłością, nie potrafiącą poradzić sobie z otaczającym ją światem. Spektakl porusza problemy braku akceptacji samego siebie, poszukiwaniu wzorców i miłości. Pouczająca historia o umiejętności wybaczania, nie tylko innym ludziom ale także samemu sobie. Premiera będzie miała miejsce w niedzielę 7 października o godzinie 17.00 w Teatrze Nowym, ul. Jagiellońska 36.

Stand Up – Ola Petrus

Kawiarnia Prowincjonalna zaprasza na niedzielną dawkę dobrego humoru. 7 października o godzinie 19.00, bez względu na pogodę – wszak pogoda jest zawsze, choć nie zawsze taka jakiej byśmy chcieli – w dobry nastrój wprowadzi Państwa Ola Petrus.

Jasienna: II Gminne Zawody Latawców

Centrum Kultury w Korzennej zaprasza do udziału w Trzecich Gminnych Zawodach Latawców o Puchar Wójta Gminy Korzenna. Zawody odbędą się w najbliższą niedzielę 7 października na Lądowisku w Jasiennej. Rozpoczęcie o godzinie 10.00.

SOBOTA - NIEDZIELA

Piwniczna Zdrój: Pasterska Akademia Kulinarna

6 i 7 października w Domu Wypoczynkowym BESKID odbędą się warsztaty kulinarne regionalnych potraw kuchni polskiej i słowackiej oraz kiermasz rękodzieła i wyrobów kulinarnych.

 Krynica – Zdrój: VII Hubertus Krynicki

Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy Nowy Sącz zaprasza w dniach 6 i 7 października na imprezy z okazji święta myśliwych. W programie występy zespołów ludowych, jarmark produktów regionalnych i wiele innych.

PIĄTEK - NIEDZIELA

XXII Jesienny Festiwal Teatralny w Nowym Sączu

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zaprasza na Jesienny Festiwal Teatralny, który odbędzie się od 1 do 16 października 2018 r. Na scenie wystąpią znani i lubiani artyści z całej Polski.

A może do kina? Kino Helios, Sokół i Jaworzyna. Repertuar kina (5-11 października)

RG [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu