Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
25/04/2019 - 12:20

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (26-28 kwietnia)

Światowy Dzień Krótkofalowca w Nowym Sączu, jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, a może Święto Wiosny w Stróżach? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższy weekend.

PIĄTEK

Koncert w Jazz Club Atelier: Neal Black & The Healers

Jazz Club Atelier zaprasza na koncert amerykańskich muzyków pochodzących z San Antonio w Texasie. Koncert odbędzie się tradycyjnie w piątek 26 kwietnia 2019 r., o godz.20.

Retransmisja spektaklu "Król Lear"

Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza na retransmisję spektaklu z West Endu w Londynie. Projekcja odbędzie się w piątek 26 kwietnia 2019 r., o godzinie 18.00  w Kinie Sokół.

Spektakl dla dorosłych pt. "Emigranci"

Teatr Nowy zaprasza na dramat Sławomira Mrożka – Emigranci. Problem emigracji jest wciąż niezwykle aktualny we współczesnym społeczeństwie. Jaka jest tożsamość współczesnego emigranta? Czy „mieć” zastąpiło już „być”? Spektakl odbędzie się w piątek 26 kwietnia 2019 r., o godzinie 18.30 na scenie Teatru Nowego – ulica Jagiellońska 36. Rezerwacja pod numerem telefonu: 508 723 986.

DSF Kickboxing Challenge 22: Droga Wojownika 

26 kwietnia zapraszamy do Nowego Sącza na galę DSF Kickboxing Challenge 22: Droga Wojownika podczas której zaprezentują się najlepsi zawodnicy z Polski i Europy. W walce wieczoru zobaczymy mistrzowskie starcie – Mazurkiewicz vs Zadora. Lokalny heros, Rafał Dudek podejmie mistrza świata kickboxingu i znanego rapera, Jerzego „Jurasa” Wrońskiego. Ponadto na gali odbędzie się mecz K-1 Polska vs Niemcy. Rozpoczęcie imprezy o godzinie 18.00.

Światłem malowane – wystawa fotografii

Urząd Miasta Nowego Sącza oraz uczennice szkoły TEB edukacja o profilu techniki fotografii i multimediów w Nowym Sączu, zapraszają na wystawę fotograficzną, która eksponowana jest w dniach od 13 kwietnia do 7 maja 2019 r. Finisaż wystawy odbędzie się 26 kwietnia 2019 r., o godzinie 17.00 w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu przy ulicy Szwedzkiej 2.

SOBOTA

Jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wokalnej im. Ady Sari

Od 27 kwietnia do 5 maja utalentowani, młodzi wokaliści z 14 krajów (Polska, Austria, Brazylia, Chorwacja, Chiny, Gruzja, Holandia, Irlandia, Izrael, Rosja, Rumunia, Słowacja, Ukraina, Włochy) zaprezentują swoje umiejętności przed jury złożonym z artystów, agentów operowych, pedagogów i przedstawicieli instytucji muzycznych z całego świata.

Święto Wiosny w Stróżach

Zakład Aktywności Zawodowej w Stróżach zaprasza do wspólnej zabawy podczas Święta Wiosny. Będzie wiosenne grillowanie ze znanym, cenionym i zaprzyjaźnionym kucharzem Arturem Augustyńskim, uczestnikiem 3 edycji Top Chef! Taniec, muzyka i ogień – widowisko z udziałem młodych artystów z teatru ognia ERGO z Gorlickiego Centrum Kultury oraz wspólna zabawa z Robertoo, nowym zespołem disco polo z okolic Jasła, który łączy folk z muzyką dance.

X Jarmark Muszyński

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie zaprasza do Parku Kultury i Dawnego Rzemiosła na Jarmark Muszyński z udziałem grup rekonstrukcyjnych, zespołów regionalnych, kapel folkowych i innych. Jarmark, rozpoczynający sezon letni w Muszynie odbędzie się 27 kwietnia.

Krynica – Zdrój: Majówkowy Jarmark Regionalny

Centrum Kultury w Krynicy – Zdroju zaprasza w dniach 27 kwietnia do 5 maja 2019 r. na Majówkowy Jarmark Regionalny.

NIEDZIELA

Światowy Dzień Krótkofalowca w Nowym Sączu

Radioklub Nowy Sącz zaprasza na plenerowe pokazy łączności radiowej organizowane z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca. Impreza odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia o godz. 10 przy sądeckim zamku. Na wszystkich czekają liczne atrakcje: namioty z radiostacjami, wielkie anteny, mnóstwo sprzętu oraz inne ciekawostki.

Muszyna: Popołudnie przy kawie – koncert

Kawiarnia Dwór Starostów zaprasza na popołudnie z muzyką na żywo,  podczas którego usłyszymy największe światowe przeboje w wykonaniu Mr.Sierg. Koncert odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia 2019 r. w godzinach 15-18.

Zawada/Stary Sącz: Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego

Forum Sądeckich Motocyklistów zaprasza w niedzielę 28 kwietnia do udziału w XIII Sądeckim Rozpoczęciu Sezonu Motocyklowego.

SOBOTA - NIEDZIELA

Piwniczna Zdrój]: Mix Volley Masters

Piwniczna Zdrój zaprasza do udziału w dwudniowym turnieju piłki siatkowej amatorskich drużyn mieszanych. Rozgrywki odbędą się 27 i 28 kwietnia 2019 r.

PONIEDZIAŁEK

Poniedziałek ze Sztuką: Olga Bończyk

Ludomir Handzel Prezydent Miasta Nowego Sącza zaprasza na koncert Olgi Bończyk pt. Piosenki z klasą. Koncert odbędzie się w poniedziałek 29 kwietnia o godzinie 17.00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu, Al. Wolności 23. Zespół w składzie: Adam Święs – kontrabas, bas,  Krzysztof Szmańda – perkusja, Jacek Piskorz / Jan Zeyland – fortepian, instrumenty klawiszowe.

Spektakl pt. "Sara"

Spektakl “Sara” opowiada o młodej dziewczynie wychowywanej w domu dziecka, z ciężką przeszłością, nie potrafiącą poradzić sobie z otaczającym ją światem. Spektakl porusza problemy braku akceptacji samego siebie, poszukiwania wzorców i miłości. Pouczająca historia o umiejętności wybaczania, nie tylko innym ludziom, ale także samemu sobie. Spektakl odbędzie się w poniedziałek 29 kwietnia 2019 r., o godzinie 19. Rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 508 723 986.

WTOREK

Koncert Dżamana w muszyńskiej Szarotce

Kawiarnia Szarotka zaprasza we wtorek 30 kwietnia 2019 r., o godzinie 19.00 na solowy koncert Dżamana. Bilety do nabycia w kawiarni.

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (26 kwietnia - 2 maja)

RG [email protected], Fot. Ilustracyjne

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu