Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
18/07/2019 - 13:55

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (19-21 lipca)

Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór, XVII Letni Festiwal Muzyczny, a może Festyn Strażacki w Przydonicy? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższy weekend.

PIĄTEK

Wernisaż wystawy pt. „Psalmy”

Robert Ślusarek, Dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, Jerzy Brzozowski, Dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach oraz autor – Andrzej Strumiłło zapraszają do Gmachu Głównego Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu na otwarcie wystawy cyklu 18 obrazów pt. Psalmy. Otwarcie wystawy nastąpi w piątek 19 lipca o godzinie 17.00. Wystawę można oglądać do 17 września 2019 r.

Wystawa fotografii pt. Mali pasterze

Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza do Galerii Sztuki Sokół na autorską wystawę fotograficzną Piotra Droździka, towarzyszącą 27. edycji Festiwalu Święto Dzieci Gór. Wystawę tworzy kalejdoskop kadrów obrazujących wielkie święto małych ludzi. Święto zabawy, radości, tolerancji. Wernisaż odbędzie się w piątek 19 lipca 2019 r., o godzinie 12.00. Wystawa będzie prezentowana do 18 sierpnia 2019 r. Wstęp wolny.

SOBOTA

Piorunka: Razem dla Pawełka

Gorąco zachęcamy do udziału w festynie charytatywnym na rzecz Pawełka. Impreza odbędzie się w sobotę 20 lipca 2019 r., od godziny 15.00 na Orliku w Piorunce. Na uczestników czeka wiele atrakcji.

Krynica – Zdrój: Hej Fest – Happysad

Polskie Koleje Linowe zapraszają w sobotę 20 lipca na koncert inauguracyjny Hej Fest 2019. Na krynickim deptaku o godz. 20 zagra Happysad. Wstęp wolny.

PIĄTEK - SOBOTA

Magiel Festiwal – III edycja

Przed nami III edycja festiwalu muzycznego Magiel, który tym razem odbędzie się na terenie miasta Nowego Sącza w dniach 19 – 20 lipca 2019 r., na terenie stadionu sportowego w Zawadzie, ul. Sportowa 12. Patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Tylicz: II Jarmark Tylicki

Centrum Kultury w Krynicy – Zdroju zaprasza w dniach 19 i 20 lipca 2019 r. na II Jarmark Tylicki. W piątek o godz. 19.30 wystąpi Orkiestra Zdrojowa pod batutą Mieczysława Smydy. W sobotę o godz. 11 rozpoczęcie jarmarku na rynku tylickim.

NIEDZIELA

Piwniczna Zdrój: Dzień Piwnicznej 2019

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej Zdroju zaprasza w niedzielę 21 lipca na Dzień Piwnicznej 2019. W programie: zawody wędkarskie, Bieg i Marsz Piwniczanki, koncert Orkiestry Dętej OSP, występy muzyczne i taneczne oraz strefa zabaw dla najmłodszych.

Przydonica: VII Festyn Strażacki

Strażacy z OSP Przydonica zapraszają w niedzielę 21 lipca 2019 r. na doroczny festyn rodzinny. W programie: prezentacja nowego wozu strażackiego,  występ zespołu z Siennej –  Siennioki oraz Zespołu Regionalnego Librantowianie, konkursy strażackie z nagrodami dla dzieci, występ kabaretu Belfer, prezentacja Sądeckiego WOPR – Bezpiecznie nad wodą a na zakończenie zabawa taneczna do białego rana i inne atrakcje.

Muszyna: koncert Asi Nawojskiej

Kawiarnia Artystyczna Szarotka zaprasza w niedzielę 21 lipca o godzinie 19.00 na koncert Asi Nawojskiej. Bilety w dniu koncertu do nabycia w kawiarni.

Piwniczna Zdrój: VIII Bieg i Marsz Piwniczanki

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej Zdroju zaprasza do udziału w VIII Biegu i Marszu Piwniczanki oraz na Mistrzostwa Ziemi Sądeckiej w Nordic Walking. Impreza odbędzie się 21 lipca 2019 r. 

PIĄTEK - NIEDZIELA

Krynica – Zdrój: XVII Letni Festiwal Muzyczny

Krynickie Towarzystwo Kulturalne zaprasza do Starego Domu Zdrojowego na pięć koncertów w ramach XVII Letniego Festiwalu Muzycznego. Bilety do nabycia w Starym Domu Zdrojowym na dwie godziny przed koncertem.

CZWARTEK

Historia z piekła rodem

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu i Stowarzyszenie „Maryan” zapraszają mieszkańców dzielnicy Piekło i wszystkich innych sądeczan na spotkanie promujące książkę Ewy Andrzejewskiej „Historia z piekła rodem”. Spotkanie odbędzie się w czwartek 25 lipca 2019 r., o godzinie 17.00 do Domu Gotyckiego, ul. Lwowska 3. Wstęp wolny.

NIEDZIELA - CZWARTEK

Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór

Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza na największe w regionie święto dziecięcych zespołów folklorystycznych z kraju i z zagranicy „Święto Dzieci Gór”. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 21 – 28 lipca 2019 r. Tradycyjnie Święto Dzieci Gór rozpocznie msza w niedzielę o godz. 10.30 w sądeckiej bazylice. W tym dniu o godz. 20 odbędzie się także koncert inauguracyjny.

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (19-25 lipca)

RG [email protected] Fot. IlustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu