Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
16/08/2019 - 10:05

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (16-18 sierpnia)

XI Festiwal Pieroga Łomniczańskiego, 58. Puchar Ziemi Sądeckiej w Slalomie Kajakowym, a może wypad do kina? Takie atrakcje czekają na sądeczan w najbliższy weekend.
PIĄTEK

MKS Sandecja vs GKS Tychy

Inauguracja Fortuny 1 Ligi nie była dla Sandecji zbyt szczęśliwa (dwie porażki i jedno zwycięstwo), ale mamy nadzieję, że sytuacja ta szybko się zmieni. Już 16 sierpnia, o godzinie 19.10 w meczu przyjaźni MKS Sandecja Nowy Sącz podejmie przed własną publicznością GKS Tychy. Mimo, że to mecz przyjaźni, na boisku będzie twarda walka. Mecz odbędzie się tradycyjnie na stadionie miejskim przy ulicy Kilińskiego 47.

Wystara "Kolor"

W piątek o godz. 17 w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu odbędzie się wystawa pt. "Kolor" autorstwa Alicji Przybyszowskiej.

SOBOTA

Rytro: Jarmark Średniowieczny „U Rittera”

Wójt Gminy Rytro zaprasza w sobotę 17 sierpnia 2019 r. od godziny 15.00 na wzgórze zamkowe w Rytrze gdzie odbędzie się I Średniowieczny Jarmark. Na gości czekać będzie mnóstwo atrakcji, będzie można zobaczyć i spróbować swoich sił w garncarstwie i łucznictwie, podziwiać piękne dzieła malowane piaskiem, sprawdzić, czy naprawdę da się pisać gęsim piórem, a także zajrzeć do mini-kuźni, gdzie będzie można przekonać się, jakim trudom muszą stawiać czoła w swojej pracy kowale.

Rożnów: Regaty Żeglarskie

Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem oraz Sądecko – Podhalański Okręgowy Związek Żeglarski zapraszają do udziału w Regatach Żeglarskich o Puchar Prezesa TAURON – EKOSERWIS i Prezesa S-P OZŻ. Regaty odbędą się w sobotę 17 sierpnia 2019 r.

III Memoriał im. Piotra Jeża

Sądecki Klub Modelarski Felga zaprasza na zawody modeli samochodów zdalnie sterowanych. Zawody odbędą się w sobotę 17 sierpnia 2019 r. na Torze Modelarskim im. Piotra Jeża, ul. Siedleckiego, Nowy Sącz – Zawada. Rozpoczęcie o godzinie 9.00.

Łomnica Zdrój: XI Festiwal Pieroga Łomniczańskiego

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej Zdroju zaprasza na XI Festiwal Pieroga Łomniczańskiego, który odbędzie się w najbliższą sobotę 17 sierpnia 2019 r. na Boisku Szkolnym w Łomnicy Zdroju. Początek o godz. 16. 

NIEDZIELA

Tylicz: Jeździecki Turniej Sądecki

Farma La Ma w Tyliczu zaprasza do udziału w zawodach jeździeckich oraz kibicowania i wspólnej zabawy podczas Jeździeckiego Turnieju Sądeckiego. Zawody odbędą się w niedzielę 18 sierpnia 2019 r. Rozpoczęcie godzina 9.

Łącko: Potycki Góralsko – Lachowskie

Stowarzyszenie Promocji Tradycji i Kultury Ludowej KIYRPECKI zaprasza w niedzielę 18 sierpnia 2019 r. do łąckiego Amfiteatru na Jeżowej na imprezę folklorystyczną Potycki Góralsko – Lachowskie. W programie: koncert kapel i zespołów ludowych, autoprezentacja w gwarze, prezentacje wokalne i taneczne, obróbka wełny, wyrabianie masła, gry i konkursy oraz wspólna zabawa pod gwiazdami.

58. Puchar Ziemi Sądeckiej w Slalomie Kajakowym

Nowosądecki Okręgowy Związek Kajakowy zaprasza na zawody w Slalomie Kajakowym które odbędą się w najbliższą niedzielę 18 sierpnia 2019 r. przy Moście Heleńskim. Rozpoczęcie zawodów o godzinie 10.00.

SOBOTA - NIEDZIELA 

Maszkowice/Zarzecze: III Sądecka Watra Archeologiczna –  Grodziska Kotliny Łąckiej

W dniach 17-18 sierpnia odbędzie się III Sadecka Watra Archeologiczna. Początek o godz. 14 na górze Zyndrama w Maszkowicach. Zapraszamy do zwiedzenia Grodziska w Maszkowicach z dr hab. Marcinem Przybyłą, kierującym wykopaliskami, a także do udziału w prezentacji najciekawszych znalezisk, spotkaniu naukowym i koncercie.

PIĄTEK - NIEDZIELA 

Skansen na weekend

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza, w każdy sierpniowy weekend do sądeckiego skansenu na warsztaty rzemiosł wiejskich, pokazy tradycyjnych prac domowych i gospodarskich, spotkania z twórcami, występy zespołów i kapel ludowych.

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (16-22 sierpnia)

RG [email protected] Fot. Ilustracyjne Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020