Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
15/11/2018 - 12:50

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (16-18 listopada)

Koncert zespołu Lipniczanie w Lipnicy Wielkiej, 3. Festiwal Filmowy w Nowym Sączu, a może wypad do kina? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższy weekend.

PIĄTEK

Nowy Sącz: Jesienna Alina i przyjaciele

Kawiarnia Ardita oraz Alina Bożyk zapraszają w najbliższy piątek 16 listopada, na spektakl poetycki „Jesienna Alina i przyjaciele”. Spektakl rozpocznie się o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Koncert w Jazz Club Atelier: Grzegorz Kapołka TRIO i Maciej Lipina

Jazz Club Atelier zaprasza w piątek 16 listopada 2018 r., o godzinie 20.00 na koncert Grzegorz Kapołka TRIO i Maciej Lipina.

Koncert "U Studni"

Starosądeckie Kino Sokół zaprasza na koncert   „U studni”, który odbędzie się w piątek 16 listopada 2018 r. o godzinie 19.

Stary Sącz: Wernisaż wystawy „Stary Sącz – kreatywnie”

Towarzystwo Miłośników Starego Sącza oraz Krynickie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają do Galerii pod Piątką na pokonkursową wystawę fotograficzną. Wernisaż odbędzie się w piątek 16 listopada o godzinie 18.00. Wystawa będzie prezentowana od 14 listopada do 4 grudnia 2018 r.

PIĄTEK - SOBOTA

3. Festiwal Filmowy NOWE KINO – NOWY SĄCZ

Festiwal Filmowy Nowe Kino – Nowy Sącz ma charakter ogólnopolski i jest konkursowym przeglądem krótkometrażowej filmowej twórczości fabularnej; jest otwarty na wszelką twórczość filmową poczynając od filmów, które powstały w szkołach filmowych a na offowej twórczości kończąc. Tegoroczna edycja Festiwalu to propozycja 32 filmów podzielonych na 5 bloków filmowych. Projekcję filmów konkursowych poprzedzi Gala Otwarcia, podczas której zostanie zaprezentowany film nowelowy „Solidarność, solidarność”. Pomiędzy kolejnymi blokami projekcji w sali kameralnej MOK odbędą się inspirujące spotkania z twórcami filmów konkursowych – reżyserami, scenarzystami, aktorami i operatorami.Festiwal zakończy Gala Zamknięcia, na której zostaną wręczone nagrody i zaprezentowane nagrodzone filmy.

NIEDZIELA

Koncert zespołu Lipniczanie i promocja nowej płyty "Lipniczanie dla Ojczyzny"

Już w najbliższą niedzielę (18 listopada) o godzinie 15 w Szkole Podstawowej w Lipnicy Wielkiej odbędzie się koncert pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu zespołu LIPNICZANIE. Będzie to okazja do promocji nowej płyty pt. "Lipniczanie dla Ojczyzny" . Koncert wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Członkowie Zespołu Lipniczanie serdecznie zapraszają wszystkich Sądeczan.

Teatr Polska: Album Karla Hoeckera

„Album Karla Höckera” jest próbą zrozumienia historycznej tragedii Auschwitz z niezbadanej dotąd perspektywy sprawców. Wykorzystując techniki teatru dokumentalnego, improwizację i badania, spektakl przedstawia człowieka aż nazbyt ludzkiego, który dokonuje aktu ostatecznego. Poprzez wskrzeszanie zdjęć, widzowie stają  się świadkami zwykłego życia pracowników i ich zwierzchników, którzy prowadzili obóz zagłady w Auschwitz. Spektakl Album Karla Höckera prezentowany przez Teatr Trans-Atlantyk odbędzie się 18 listopada 2018 r., o  godz. 18.00 w sali im. L. Lipińskiego Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół”

Lovely Sącz – Targi Ślubne

18 listopada w Hotelu IBIS Styles odbędą się Targi Ślubne. Ponad pięćdziesięciu wystawców będzie prezentowało swoje wyroby oraz usługi od godziny 11.00 do 18.00. Wstęp wolny.

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (16-22 listopada)

RG [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu