Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
14/06/2018 - 10:00

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (15-17 czerwca)

Koncert Agnieszki Musiał, III Charytatywny Bieg Św. Wawrzyńca, Wyszehradzki Festiwal Kultur, a może XXII koncert w wirydarzu z cyklu Sądeckie Talenty. Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższy weekend.

PIĄTEK

Spektakl „Rabacja” w wykonaniu Teatru im. Juliusza Słowackiego

W całym kraju wrze. Nie da się już stać z boku i tylko patrzeć. Przemoc psychiczna zmienia się w przemoc fizyczną. W dążeniu do wolności, do suwerenności nikt nie uznaje kompromisów. Podziały społeczne są tak ogromne, że nie sposób ich już w pokojowy sposób zasypać. Już nie. Skumulowana po wszystkich stronach frustracja, nienawiść i agresja muszą w końcu wybuchnąć. Finałem musi być rozlew krwi. Wojna domowa. Rzeź. Jak to się stało? Co do tego doprowadziło? I czy można było to jakkolwiek zatrzymać? Jest luty 1846 roku. Szlachta organizuje powstanie. Austriacy organizują obronę. Chłopi ostrzą kosy. Za chwilę rozpocznie się rabacja…Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza do Miasteczka Galicyjskiego ul. Lwowska 226, na spektakle które odbędą się 14 i 15 czerwca 2018 r., o godzinie 20.00.

Gwiazdy sportu i e-sportu w WSB-NLU

W dniu 15 czerwca 2018 r. o godzinie 12.00 w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University odbędzie się wydarzenie pod nazwą „Inwazja Inspiracji”. Gwiazdami imprezy będą m.in.  Kajetan Kajetanowicz – trzykrotny Mistrz Europy w Rajdach Samochodowych, polscy skoczkowie narciarscy Piotr Żyła i Jakub Wolny – oraz Finalista ogólnopolskiego konkursu Geniusz IT – Jakub Klementewicz.

Koncert w Małej Galerii

Izabela Mytnik oraz Anna Sowa – Staszczak zapraszają do Małej Galerii na koncert poetycki. Koncert odbędzie się w piątek 15 czerwca o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

Stary Sącz: Wieczór autorski prof. Ignacego S. Fiuta

Biblioteka Publiczna w Starym Sączu zaprasza w najbliższy piątek 15 czerwca o godzinie 17.30 na spotkanie autorskie z poetą prof. Ignacym S. Fiutem.

SOBOTA

Koncert Agnieszki Musiał

Instytut Europa Karpat wraz z Inicjatywą Społeczną Sercem Budowane zapraszają do Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” na koncert Agnieszki Musiał. Wydarzenie upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II na Sądecczyźnie odbędzie się w sobotę 16 czerwca o godz. 19.00. Koncertowi towarzyszyć będą tradycyjnie: Msza św. dziękczynna za życie, dzieło i świętość Jana Pawła II w kościele św. Kazimierza oraz Apel Jasnogórski przy Skale Piotrowej na Sądeckich Plantach. Bezpłatne wejściówki do odbioru od 21 maja w kasie MCK SOKÓŁ

III Charytatywny Bieg Św. Wawrzyńca

Szkoła Podstawowa nr. 14 w Nowym Sączu oraz NEWAG po raz kolejny zapraszają na Bieg Świętego Wawrzyńca. Tegoroczny Bieg odbędzie się dla  18-letniej Oli Kucharskiej – mieszkanki Biegonic. Każdy uczestnik wpłaca 5 zł wpisowego i za każdego zawodnika, który ukończy bieg – NEWAG wpłaca 5 zł na leczenie Oli, czyli każdy uczestnik to 10 minut rehabilitacji dla Oli! Impreza odbędzie się w sobotę 16 czerwca 2018 r., w godzinach 8.00 do 16.00

Wyszehradzki Festiwal Kultur

LGD "Korona Sądecka" zaprasza Państwa na Wyszehradzki Festiwal Kultur w miejscowości Ptaszkowa (gmina Grybów, powiat nowosądecki, woj. małopolskie) dnia w dniu 16 czerwca 2018 roku (sobota) od godz. 14:00. Wyszehradzki Festiwal Kultur jest organizowany w związku z realizacją projektu współpracy pn. "Nasze Lokalne Dziedzictwo - poznaj, szanuj, rozwijaj!" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie " Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania".

Zawody strażackie w Tyliczu

Impreza odbędzie się już w najbliższą sobotę (16 czerwca) o godzinie 14 na stadionie sportowym w Tyliczu.  

„Powróćmy do źródeł”. Koncert Galowy z okazji 225. lat krynickiego uzdrowiska

Grażyna Brodzińska, Magdalena Drohomirecka, Barbara Garstka, Bogdan Kierejsza, Dariusz Kordek, Łukasz Lech, Joanna Nawrot, Katarzyna Mackiewicz, Jakub Oczkowski, Marta Wilk oraz Jan Wojdak. To artyści, którzy wystąpią w sobotę, 16 czerwca w koncercie galowym „Powróćmy do źródeł”. Wydarzenie odbędzie się w ramach jubileuszu 225. lecia uzdrowiska Krynica.

NIEDZIELA

Folkfestiwal powraca! Już 17 czerwca w Męcinie koło Limanowej! Zapraszamy!

Już 17 czerwca 2018 roku w Męcinie k/ Limanowej odbędzie się IV edycja wydarzenia muzycznego „Folkfestiwal”. Wystąpią m.in. Kordian, zespół Zbóje oraz zespół Exotic.

XXII Koncert w wirydarzu z cyklu Sądeckie Talenty

Fundacja im. Dra Jerzego Masiora w Nowym Sączu  ponownie zaprasza do wirydarza, który stał się miejscem wspaniałych letnich wieczorów, przepełnionych sztuką. Przed Państwem XXII koncert z cyklu „Sądeckie Talenty” i prezentacja kolejnej grupy utalentowanych młodych artystów. Koncert odbędzie się w niedzielę  17 czerwca 2018 r. o godz. 19.00 w wirydarzu oo. Jezuitów przy ul. Piotra Skargi 10 w Nowym Sączu. Wstęp wolny

Grybów: IV Zjazd Mieszkańców Ziemi Grybowskiej

Społeczno-Kulturalne Towarzystwo “Sądeczanin” Oddział w Grybowie wraz z Burmistrzem Miasta Grybów oraz Wójtem Gminy Grybów zapraszają na kolejny już czwarty, Zjazd Mieszkańców Ziemi Grybowskiej.  Zjazd odbędzie się 17 czerwca 2018 r., na Stadionie Miejskim w Grybowie. Wstęp wolny!

Nawojowa: Wyszehradzki Festiwal Kultury

Wyszehradzkim Festiwalu Kultur, odbędzie się w dniu 17 czerwca 2018 r. w Nawojowej. WFK to impreza mająca na celu integrację ludzi, pokoleń i kultur czterech krajów, wchodzących w skład tzw. Grupy V4  – Polski, Słowacji, Czech i Węgier. Impreza rozpocznie się tradycyjnie Mszą św. w Kościele Rzymskokatolickim Pw. Nawiedzenia NMP w Nawojowej o godzinie 10.30. Po mszy o godzinie 11.30 na Stadionie sportowym w Nawojowej, czekają występy najlepszych zespołów z naszego regionu oraz ze Słowacji, Węgier i Czech.

XVI Biesiada Karpacka w Miasteczku Galicyjskim

Instytut Europa Karpat - oddział Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza na realizowaną w ramach projektu Nasze Wiano dla Europy - XVI Biesiadę Karpacką, która odbędzie się 17 czerwca (niedziela) w godz. od 15.00 do 19.00 w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. Wstęp wolny!

A może do kina? Kino Helios, Sokół i Jaworzyna. Repertuar kina (15-21 czerwca)

RG [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020