Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
13/12/2018 - 10:05

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (14-16 grudnia)

Bożonarodzeniowy Jarmark w Miasteczku Galicyjskim, koncert galowy Fundacji Jerzego Masiora, a może spotkanie podróżnicze w Starym Sączu? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższy weekend.

PIĄTEK

Koncert w Atelier Jazz Club: Recykling Band

Atelier Jazz Club zaprasza na koncert Krakowskiego Zespołu “Recykling Band” grającego na własnoręcznie wykonanych instrumentach z odpadów. Brzmienie zespołu łączące instrumenty recyclingowe oraz elektronikę – oscyluje wokół muzyki klubowej, dance. Koncert odbędzie się w piątek 14 grudnia o godzinie 20.00.

Poeta to też człowiek

W najbliższy piątek 14 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbędzie się promocja płyty DVD wraz z koncertem poezji śpiewanej Jacka Mazaneca wspieranego przez pianistę Grzegorza Żyłkę oraz kontrabasistę Daniela Waligórę.

248. Koncert u Prezydenta: Wieczór muzycznych rozmaitości

Ludomir Handzel – Prezydent Miasta Nowego Sącza i Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zapraszają na Wieczór Muzycznych Rozmaitości. Koncert odbędzie się w piątek 14 grudnia o godzinie 19.00, w Sali Reprezentacyjnej nowosądeckiego Ratusza – Rynek 1. Wstęp wolny.

Sienna: Wydarzenie tylko dla osób dorosłych!

Heron Live Hotel zaprasza na piątkowy wieczór z ogromną dawką doskonałego polskiego humoru. Tym razem przed Państwem wystąpią Wojtek Fiedorczuk i Maciek Adamczyk. Początek o godzinie 20.

Stary Sącz: Na wschód. Motocyklem nad Bajkał – Maciek Dobrowolski 

Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari oraz Maciej Dobrowolski zapraszają na spotkanie podróżnicze podczas którego opowie o swojej wyprawie do Rosji. Spotkanie odbędzie się w piątek 14 grudnia o godzinie 18.00 w Starosądeckim Kinie SOKÓŁ – ul. Batorego 23. Wstęp wolny.

SOBOTA

Koncert Galowy Fundacji Jerzego Masiora

Fundacja Jerzego Masiora zaprasza, po raz dwunasty,  na Koncert Galowy połączony z wręczeniem Nagrody im. Dra Jerzego Masiora za wybitne osiągnięcia w zakresie artystycznym. Fundacja w ten sposób honoruje osoby młode (do 25 lat) posiadające szczególny talent, a których sukcesy pozytywnie wpływają na rozwój i promocje miasta Nowego Sącza i Regionu. Koncert odbędzie się 15 grudnia o godzinie 17.00 w Sali im. R.Sichrawy w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół”.

Konferencja "Za życiem"

Konferencja odbędzie się w sobotę 15 grudnia o godzinie 10 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Sączu przy ulicy Broniewskiego 1.

Promocja książek: Generał Józef Giza i Legioniści

Latem ubiegłego roku w siedzibie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej odbyła się promocja „Pamiętników Wojennych Generała Józefa Gizy”. Autorem publikacji jest dr Tomasz Podgórski. Teraz, w roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i w 200 - lecie powstania I Gimnazjum w Nowym Sączu będą promowane dwie publikacje. Wspólne spotkanie autorskie odbędzie 15 grudnia w siedzibie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu (ul. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich). Początek spotkania o godz. 11.

NIEDZIELA

Bożonarodzeniowy Jarmark w Miasteczku Galicyjskim

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza do Miasteczka Galicyjskiego na Jarmark Świąteczny. Kiermasz Bożonarodzeniowy odbędzie się w niedzielę 16 grudnia w godzinach 10.00 do 16.00

Muzyka Niepodległa

Parafia Ewangelicko – Augsburska  Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu serdecznie zaprasza na koncert zorganizowany z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Usłyszą Państwo utwory Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego, Michała Kleofasa Oginskiego oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu symfonicznym. Początek o godzinie 17.

Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków

Po ubiegłorocznym sukcesie baletu "Dziadek do orzechów" artyści lwowskich scen baletowych ponownie przeniosą nas w zaczarowany świat baletu i to ponownie w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia tym razem prezentując na deskach starosądeckiego Sokoła familijny balet w 2 aktach "Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków". Spektakl zostanie zaprezentowany w niedzielę 16 grudnia o godz. 18.00.

PIĄTEK - NIEDZIELA

Nowosądecki Jarmark Bożonarodzeniowy

Serdecznie zapraszamy na doroczny Jarmark Bożonarodzeniowy na Nowosądeckim Rynku oraz Sądecki Opłatek. Od piątku 14 grudnia do czwartku 20 grudnia  sądecki rynek zapełnią stoiska z rękodziełem ludowym i artystycznym, ozdoby Bożonarodzeniowe oraz wiele innych produktów lokalnych twórców i wytwórców. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, a jakie to atrakcje…przyjdźcie i przekonajcie się sami. W niedzielę 16 grudnia od godziny 13.00 do 15.30 Prezydent Miasta zaprasza wszystkich mieszkańców na Sądecki Opłatek.

II Jarmark Krynicki

Już 16 - 17 grudnia 2018 r. w Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju, będzie można odwiedzać stoiska handlowe, degustować, jak też zakupić produkty i artykuły świąteczne w związku z organizowanym II Krynickim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Przez cały czas trwania Jarmarku, będzie można podziwiać występy artystyczne: wokalistów, zespołów dziecięcych i młodzieżowych oraz wiele innych pokazów.

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (14-20 grudnia)

RG r.gajewski@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu