Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
11/07/2019 - 10:15

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (12-14 lipca)

VII Spotkanie Małgorzat, Lato w Dolinie Kamionki, Jarmark Świętej Małgorzaty, a może impreza charytatywna "Siła Braci" w Krynicy Zdroju? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższy weekend.

PIĄTEK

Krynica – Zdrój: Siła Braci

Zapraszamy na imprezę charytatywną „Siła Braci” organizowaną przez Fundacja GOPR, Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju oraz Moja Krynica, z honorowym Patronatem Burmistrza Krynicy-Zdroju, Pana Piotra Ryby. Celem imprezy jest zebranie funduszy na zakup protezy nogi dla ratownika GOPR Zbigniewa Matysiaka. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek 12 lipca 2019 r. w krynickim Parku im. Romana Nitribitta. Start godzina 13.

Koncert w Winusie: VINYL

Winus Club zaprasza na piątkowy koncert zespołu VINYL. W repertuarze autorskie numery z kręgu szeroko pojętego Rocka. Koncert odbędzie się 12 lipca 2019 r., o godzinie 20.

Muszyna: Księga światem

Muzeum Regionalne „Państwa Muszyńskiego” zaprasza na wystawę Barbary Cąplak – Widłak pt. Księga światem – Projektowanie książki. Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek 12 lipca o godzinie 17. Wystawa będzie prezentowana do końca lipca 2019 r.

SOBOTA

Kamionka Mała: Lato w Dolinie Kamionki

Wójt Gminy Kamionka Wielka zaprasza w nadchodząca niedzielę 14 lipca 2019 r.  na rodzinny festyn „Lato w Dolinie Kamionki”. Festyn rozpocznie się o godzinie 15.30. Na scenie wystąpi m.in. Orkiestra Dęta z Mystkowa, Dziecięcy Zespół Regionalny Mali Mystkowianie, Zespół Regionalny Mystkowianie, Zespół Regionalny Mszalniczanie. Gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Cierniewski.

Barcice: Brydż na Sądecczyźnie 2019

Stowarzyszenie Brydża Sportowego ALF zaprasza do udziału w Turnieju Brydża Sportowego o Puchar Burmistrza Starego Sącza. Turniej odbędzie się w sobotę 13 lipca 2019 r., o godzinie 10.00 w Bibliotece Publicznej w Barcicach. 

Rodzinny festyn w Siennej 

Rodzinny festyn pn. Ocalić od zapomnienia w Siennej (gmina Gródek nad Dunajcem) na terenie Szkoły Podstawowej rozpocznie się o godz. 15:00. W programie: tańce i przyśpiewki ludowe w wykonaniu zespołu "SIENNIOKI", występ kapeli "SIENNIOKI" i regionalnego zespołu Lipniczanie, prace i zabawy naszych dziadków, prezentacja motosacz, stoiska regionalne, prezentacja starych narzędzi i wiele innych atrakcji.....  

NIEDZIELA

VII Spotkanie Małgorzat

Prezydent Miasta Nowego Sącza zaprasza 14 lipca wszystkie Małgorzaty, Gośki i Małgośki oraz Gochy, Gosiulki, Gosiaczki, do naszego pięknego grodu na VII Spotkanie Małgorzat. Spotkanie tradycyjnie rozpocznie się mszą świętą w Bazylice Kolegiackiej pod wezwaniem świętej Małgorzaty. Po mszy świętej prezydent osobiście złoży życzenia wszystkim posiadaczkom tego niezwykłego imienia w nowosądeckim Ratuszu.

Pali się fajka nocy... 

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zaprasza na XXVI wieczór artystyczny z cyklu ”Pali się fajka nocy…” poświęcony poezji członków Sądeckiego Klubu Literackiego: Joanny Babiarz, Roberta Drobysza, Jadwigi Marzec, Marii Piniańskiej, Krzysztofa Słabego, Janusza Szota, Katarzyny Tokarczyk, Faustyny Urygi, Magdaleny Węgrzynowicz-Plichty i Stanisławy Widomskiej. Wystąpią: Dorota Kaczmarczyk, Monika Ślepiak, Monika Zagórowska, Iwona Znamirowska i Janusz Michalik oraz z autorskimi utworami Zespół „Dookoła” (Joanna Babiarz i Janusz Szot). Spotkanie poetyckie odbędzie się tradycyjnie pod pomnikiem Adama Mickiewicza na nowosądeckich Plantach w najbliższą niedzielę 14 lipca 2019 r. o godz. 20.15. Wstęp wolny. 

Muszyna: Spotkanie z poezją

Kawiarnia Artystyczna Szarotka zaprasza w najbliższy poniedziałek 15 lipca o godzinie 19.00 na spotkanie z Krystyną Alicją Jezierską. Wstęp wolny.

SOBOTA - NIEDZIELA

Jarmark Świętej Małgorzaty

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza 13 i 14 lipca 2019 r. na doroczny piknik historyczny – Jarmark św. Małgorzaty. Uroczyste otwarcie jarmarku odbędzie się w sobotę o godz. 14.

Dni Korzennej

Centrum Kultury w Korzennej zaprasza w najbliższy weekend 13 i 14 lipca na koncerty, kabaret, imprezę „pod chmurką”, prezentację Kół Gospodyń Wiejskich oraz biegi na orientację z okazji Dni Korzennej.

A może do kina? Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (12-18 lipca)

RG [email protected] Fot. Ilustracyjne arch. Sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu