Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
09/12/2016 - 05:50

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (9-11 grudnia)

Koncert Galowy Nagrody Dra Masiora, Ryszard Miłek w CiT, a może Starosądeczanie na bis... tak m.in. prezentuje się weekend atrakcji na Sądecczyźnie.

Piątek

Wystawa Zbigniewa Borowskiego
Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza 9 grudnia o godz. 17 do Domu Gotyckiego na wernisaż wystawy „Zbigniew Borowski. Rzeźba, malarstwo, rysunek”. Dzień wcześniej otwarta zostanie wystawa w Miasteczku Galicyjskim – „Skansenowskie Impresje VIII”.

Ryszard Miłek w CiT
Centrum Informacji Turystycznej (Nowy Sącz, ul. Szwedzka 2) zaprasza na wernisaż malarstwa Ryszarda Miłka „Żywioł abstrakcji” o godz. 17.

Wielkie święto kina chrześcijańskiego zagości w Nowym Sączu
Do Nowego Sącza zagości Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2016. Festiwal to 12 znakomitych tytułów i 12 towarzyszących im filmów krótkometrażowych, które podbiły serca widzów na świecie. Coś dla ludzi wierzących i poszukujących.

Sobota

PTH: promocja czterech książek o tematyce regionalnej
Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Sączu zaprasza 10 grudnia (sobota), godz. 11.00, do ratusza Miasteczka Galicyjskiego na promocję swoich wydawnictw: Bogdan Potoniec - „Ślady powstania styczniowego na Sądecczyźnie” oraz Paweł Terebka – „Komisja Wojskowości Oddziału PTH w Nowym Sączu 2010-2015”.

Kto otrzyma jubileuszową Nagrodę im. Dra Masiora?
Już w najbliższą sobotę (10 grudnia) po raz kolejny wręczona zostanie Nagroda im. Dra Jerzego Masiora za wybitne osiągnięcia artystyczne w 2016 roku. Fundacja w ten sposób honoruje osoby młode (do 25 lat) posiadające szczególny talent, a których sukcesy pozytywnie wpływają na rozwój i promocję Nowego Sącza i regionu.

Budo Bushi 2016. W Łącku królować będą sztuki walki
W sobotę 10 grudnia 2016 w hali widowiskowo-sportowej odbędą się pokazy sztuk walki, stania na mieczach, a także rekordy w rozbijaniu pustaków i desek. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Niedziela

Zespół Starosądeczanie: Koncert jubileuszowy na bis
Na specjalne życzenie publiczności 11 grudnia w starosądeckim Sokole odbędzie się powtórka koncertu jubileuszowego zespołu Starosądeczanie

A może do kina?
Kino Helios Nowy Sącz, Sokół i Jaworzyna. Repertuar kina (7.XII)

(JB)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)