Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
05/01/2017 - 06:15

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (6-8 stycznia)

To będzie trzydniowy weekend pod znakiem orszaków Trzech Króli, koncertów kolęd oraz koncertów noworocznych.

Piątek

Przez Nowy Sącz po raz piąty przejdzie orszak Trzech Króli
W piątek 6 stycznia Trzej Królowie i mieszkańcy Nowego Sącza już po raz piąty pokłonią się Świętej Rodzinie i złożą w darze mirrę, kadzidło. W tym roku orszaki Trzech Króli przejdą ulicami 560 miast Polski.

Orszak Trzech Króli w Łącku
Parafia p.w. św. Jana Chrzciciela w Łącku wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Urzędem Gminy Łącko zapraszają na Orszak Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia bieżącego roku. O godz. 11:10 na łąckim Rynku rozpocznie się formowanie pochodu, po którym nastąpi przemarsz Orszaku do kościoła parafialnego. Na miejscu o godz. 12:00 sprawowana będzie Msza Święta.

Trzej Królowie pokłonią się w Obidzy
W piątek 6 stycznia o godz. 13 po raz pierwszy w Obidzy odbędzie się rodzinny Orszak Trzech Króli, który przygotuje tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich.

Przez Binczarową przejdzie Orszak Trzech Króli
Z Polan, sprzed szkoły i z Zawodzia wyruszy w piątek – 6 stycznia, Orszak Trzech Króli. Pokłon mędrców zaplanowany jest w kościele w Binczarowej (gm. Grybów).

Grybów: Żywa szopka i I Orszak Trzech Króli
Po raz pierwszy w święto Objawienia Pańskiego (6 stycznia) ulicami Grybowa przejdzie Orszak Trzech Króli.

Nowy Sącz: Kolędowanie w bazylice św. Małgorzaty
6 stycznia w bazylice św. Małgorzaty odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Kwartetu Galicyjskiego i Chóru Veraicon. W niedzielę na wspólne kolędowanie zapraszają „Chwalcy Pana”.

Koncert Noworoczny w Gródku nad Dunajcem
6 stycznia o godz. 16:30 w Zespole Szkół w Podolu-Górowej kolędować dla będą uczniowie klasy wokalnej Szkoły Muzycznej w Rożnowie, Zespół Regionalny „Rożnowska Dolina” oraz gwiazda wieczoru czyli Andrzej Rybiński.

IV Charytatywny koncert kolęd RDN Nowy Sącz
Tradycyjnie już 6 stycznia radio RDN Nowy Sącz serdecznie zaprasza do kościoła pw. Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu na wspólne kolędowanie. W tym roku podczas „Charytatywnego koncertu kolęd radia RDN Nowy Sącz” usłyszymy polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu Hanny Banaszak i zespołu Megitza Trio.

Koncert Noworoczny w Starym Sączu
Na koncert w wiedeńskim stylu zaprasza Centrum Kultury i Sztuki w Starym Sączu. 5 i 6 stycznia o godz. 18. Koncert jest biletowany – obowiązują stroje wieczorowe.

Sobota

Aktorzy – premiera w Teatrze Nowym
Teatr Nowy (ul. Jagiellońska 36) zaprasza na przedstawienie „Aktorzy” w reż. Krzysztofa Pomietło. Sobota godz. 18. Bilety można rezerwować pod numerem telefonu 731 606 627.

A może do kina?
Kino Helios Nowy Sącz, Sokół i Jaworzyna. Repertuar kina (4.I)

(JB)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)