Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
26/11/2016 - 09:30

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (25-27 listopada)

Marek Krajewski w Sądeckiej Bibliotece Publicznej, 1. Festiwal Nowe Kino – Nowy Sącz, a może Gala absolwentów 4. Studium Folklorystycznego dla Instruktorów Zespołów Folklorystycznych... tak m.in. prezentuje się tym razem skromny weekend atrakcji na Sądecczyźnie.

Piątek

Marek Krajewski odwiedzi sądecką bibliotekę
Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim, jednym z najbardziej popularnych autorów kryminałów w Polsce. Spotkanie odbędzie się w piątek 25 listopada o godz. 17 w zabytkowych piwnicach SBP przy ul. Franciszkańskiej 11. Wstęp wolny.

Slajdowisko w Miasteczku: Family Tour the USA
Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza na spotkanie "Slajdowisko - tajemnicze podróże... przez USA”. Swoimi wspomnieniami z wyprawy po stanach Zjednoczonych podzieli się Marek Limanówka.

Spektakl kabaretowy „Randka” i inne teatralne atrakcje
Miłośników teatru czekają w tym tygodniu dwa ciekawe wydarzenia w Krynicy-Zdroju. Już w czwartek (24 listopada), w czytelni Biblioteki Publicznej, o godz. 16.00 odbędzie się kolejne czytanie dramatu. Aktorzy krakowskich teatrów, Andrzej Popiel i Wojciech Trela będą czytać utwór Sławomira Mrożka pt. „Strip-tease”.

Piątek-sobota

W Nowym Sączu debiutuje festiwal filmowy
Dwa dni (25-26 listopada) potrwa premierowa odsłona festiwalu filmowego „Nowe Kino Nowy Sącz”. Widzowie zobaczą 18 konkursowych filmów, spotkają się z ich twórcami i wysłuchają koncertu Sądeckiej Orkiestry Kameralnej. Jak zaznacza wiceprezydent Wojciech Piech, miasto chce się w ten sposób promować poprzez kulturę. Budżet festiwalu to ok. 30 tys. zł.

IV Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Jana Kiepury
Na trzy dni do Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego w Krynicy-Zdroju powróci kiepurowski klimat. W dniach 24-26 listopada odbędzie się czwarta edycja Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury. W tych dniach uzdrowisko będzie gościło najlepszych młodych śpiewaków z uczelni muzycznych z różnych krajów.

Sobota

Gala absolwentów 4. Studium Folklorystycznego dla Instruktorów Zespołów Folklorystycznych
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza na galę absolwentów, która odbędzie się w sobotę 26 listopada o godzinie 17 w sali im. L. Lipińskiego.

Ania Dąbrowska nie zaśpiewa w Starym Sączu
Wokalistka miała wystąpić w najbliższa sobotę (26 listopada) w starosądeckim Sokole. Niestety jej plany pokrzyżowało zapalenie gardła.

A może do kina?
Kino Helios Nowy Sącz, Sokół i Jaworzyna. Repertuar kina (23.XI)

(JB)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)